Під приймальним відділенням столичної лікарні швидкої допомоги дві доби помирав чоловік

Під приймальним відділенням столичної лікарні швидкої допомоги дві доби помирав чоловік

Під приймальним відділенням столичної лікарні швидкої допомоги дві доби помирав чоловік

Фото: ТСН.ua

Поведінку медиків уже вивчають слідчі.

Два дні пролежати на території лікарні швидкої медичної допомоги та померти. Столична служба порятунку безхатченків обурена тим, як лікарі цинічно проігнорували хворого чоловіка, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Чоловіка, що лежав на землі за 200 метрів від приймального відділення, медики помітили вранці, коли йшли до лікарні. З їх слів, чоловік був у свідомості та від допомоги відмовлявся.

"Ознак крові або пошкодження чогось і таке інше у пацієнта не було. Я почув на свою адресу багато нецензурних слів. Йому було добре, він відповідав на мої питання, сказав, як його прізвище, але подальша розмова привела тільки до агресії", - розповів завідувач відділення Олександр Береговий.

Так само безхатченко діяв і впродовж двох наступних днів. Медик каже, що підходив до чоловіка, а колеги навіть викликали соцслужбу. Але від госпіталізації той навідріз відмовлявся.

"Коли до тебе агресивно, коли каже, щоб ти від неї відчепився – ми не можемо проти волі людини робити", - заявив працівник медзакладу.

На другу добу з'явилися недержавні служби. Працівники служби порятунку безхатченків знайшли чоловіка на галявині. Він був без одягу, прикритий лише ковдрою. Медики, які працювали у приймальному відділенні у ті дні, твердять, що таки надавали йому медичну допомогу. Після чого він утік із лікарні.

"П'яний. Ми його занесли в лікарню, поклали на кушетку. Він потім встав і пішов кудись. Занесли санітарки, поклали і обробили, тому що на ньому кліщі були. Я пам'ятаю досі", - каже медбрат Євген Паськовський.

На галявині чоловік був уже у комі. Керівник служби порятунку каже, що їх викликав анонім, який представився місцевим лікарем.

"Він подавав ознаки життя, рухав ногами, але не відповідав на питання. Для мене це дика ситуація", - розповів керівник цієї служби Олександр Жаворонок.

На швидкій чоловіка підвезли до приймального відділення. Звідти його забрали до реанімації. Там чоловік помер.

Відомо, що йому було 63 роки. Безхатченком насправді не був. За словами лікарів, у нього навіть знайшлися родичі. Чи можно було його врятувати – питання тепер для юристів. Вони кажуть, що відмова від госпіталізації за законом має бути зафіксована не в усній, а у письмовій формі. Якщо ж чоловік поводився агресивно, медики мали викликати поліцію. Їхні дії тепер має оцінити слідство.

"Першу частину підписує лікар, другу – пацієнт. Якщо даного документу немає, я вважаю, що не можна розцінювати це таким чином, що людина відмовилася від госпіталізації. Якщо була не в стані підписати цей документ – значить, все-таки недосить добре себе почувала. Вони порушили процедуру госпіталізації людини, процедуру надання медичної допомоги", - пояснив юрист Євген Сидоренко.

За порушення, що призвели до смерті людини, лікарям може загрожувати до п'яти років позбавлення волі.

Минулого місяця в українських лікарнях сталася інша трагедія. У Львові з вікна онкологічного центру викинувся чоловік52-річний чоловік перебував на стаціонарному лікуванні. Як зазначається, від отриманих травм він загинув на місці.

Кореспондент ТСН Тетяна Фруктова

Повʼязані теми:

Наступна публікація