Під Києвом заради елітного гольф-клубу знищили заповідний ліс і озера

Під Києвом заради елітного гольф-клубу знищили заповідний ліс і озера

Елітний гольф-клуб під Києвом "ковтає" заповідні землі

Влада не помічає незаконний заклад, а його власники тим часом висушують чергове озеро.

Під Києвом на території державного заказника розташувався гольф-клуб, якого впритул не бачить ніхто із тих, хто мав би стежити за дотриманням законів, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Заклад для елітного відпочинку зайняв територію у 100 гектарів у реліктовому лісі біля Дніпра, за 20 км від столиці, на під'їзді до престижного селища Конча-Заспа.

"Це територія Державного заказника "Козинський". Відповідно, на цій території діє заповідний режим. Згідно з цим режимом, тут забороняється будь-яка господарська діяльність", - пояснив експерт Національного екологічного центру України Олександр Соколенко.

Проте насправді від лісу залишилася лише невелика лісосмуга, відокремлена яром від поля для гольфу. Замість лісу тут штучні озера, висушені болота і газон із лунками.

Біля лунок у центрі поля височіє логотип закладу з написом "Гольф-клуб Козин" та датою – 2006 рік. Проте адміністративна будівля, де, очевидно, можна орендувати все необхідне для гри, порожня.

На території козинського заповідника побудували елітний гольф-клуб

На території козинського заповідника побудували елітний гольф-клуб

За законом, порядок у заповідній зоні мали б забезпечувати в Обухівській райдержадміністрації, однак, там запевняють, що нічого про гольф-клуб не знають, а на постійний контроль території не вистачає коштів.

Тим не менш керівник апарату райадміністрації Ярослав Єрошкін запевнив, що землю для будівництва гольф-клубу ні його відомство, ані Козинська селищна рада точно не виділяли.

Державна екологічна інспекція про поле для гольфу на ста гектарах заповідної землі дізналася від ТСН. Але офіційного коментаря від відомства впродовж п'яти днів, передбачених законом, ми не отримали.

На гольф-майданчику при цьому тривають будівельні роботи: там висушують чергове озеро. За словами екологів, це порушення закону України про Природно-заповідний фонд. Карається таке Кримінальним кодексом України. Злочинцям, які знищують заповідник, загрожує до 12 років в'язниці.

Нагадаємо, нардеп Клюєв побудує під Києвом елітну "Рубльовку". Біля резиденції Януковича вже будують вертолітний майданчик і поле для гольфу, а скоро мають з'явитися елітні будинки, які продаватимуть усім охочим.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Повʼязані теми:

Наступна публікація