Під Києвом взялися в сніг і мороз перекладати асфальт

Під Києвом взялися в сніг і мороз перекладати асфальт

Чиновники нарікають, що центр занадто пізно виділив гроші на шляхи.

У Боярці під столицею зірвали асфальт, який полопався на наступний день після вкладання, бо роботи проводили при 7 градусах морозу. Дорогу заасфальтували наново, причому знову при мінусовій температурі надворі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Другі за місяць роботи на центральному автошляху відбувалися ще й при снігопаді. Місцеві бізнесмени сміються, що головна причина навіть не розголос про швидкі та сумні наслідки "морозного ремонту", а потреба відмити гроші. Прості жителі Боярки висловили своє обурення керівництву фірми-підрядника не лише автомобільним шляхом, але й нібито відремонтованим тротуаром. Тим часом обласний бюджет має сплатити за ці роботи 3 млн гривень.

Боярці зірвали асфальт, який полопався на наступний день

Боярці зірвали асфальт, який полопався на наступний день

Бізнесмен Фрунз Макарчян переконує, що цього разу покриття протримається довше, бо робітники застосували морозостійку суміш. У місцевій мерії кажуть, що робити ремонт раніше не могли, бо держава грошей не давала, а 1 січня вони, якщо їх не використати за призначенням, повернуться назад у бюджет. Пояснюють: відремонтувати нову дорогу буде простіше, ніж випросити знову кошти на вкладення асфальту.

Гроші на ремонт доріг виявились не останнім траншем у бюджетному році. За 10 днів до його закінчення Верховна Рада підготувала регіонам новий подарунок: депутати виділили 350 мільйонів гривень на соціально-економічний розвиток. Витратити їх чиновники повинні за 8 робочих днів, а проекти передбачають будівництва лікарень, закупівлю обладнання для шкіл і дитсадків, світлофорів для автодоріг тощо. Радник Мінрегіонрозвитку Юрій Ганущак раптовим грошам на розвиток регіонів не зрадів. "Це хабар. Це є просто політичний хабар – це дається депутатам, щоб вони приїхали в округи і сказали: я вибив гроші. Переважна більшість цих грошей розкрадається – як і все, що робиться дуже швидко і без належної оцінки", - переконаний він.

Єдиним регіоном, у якому відкрито заявили, що раптові кошти від держави їм не потрібні, став Дніпро. У місцевій адміністрації пояснюють – скористатися депутатською щедрістю не встигнуть.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Повʼязані теми:

Наступна публікація