Під Києвом у жінки за борги відібрали та продали квартиру

Дата публікації
Перегляди
20к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Під Києвом у жінки за борги відібрали та продали квартиру

Фото: УНІАН

Справа буде вирішуватися в суді.

На Київщині виконавча служба продала квартиру жінки без її відома, щоби сплатити борг перед банком у 39 тисяч гривень. Це сума за споживчий кредит 2006 року з відсотками, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Гроші Ольга Фарбей взяла колись у борг на два мобільні телефони: один собі, один другові. Однак згодом друг зник, за кредит не платив, а виконавча служба продала квартиру без відома власниці. "У січні мені подзвонив державний виконавець і повідомив, що моя квартира продана з торгів. Повідомте ваші реквізити, щоб ми решту суми перерахували на ваш рахунок", - розповіла постраждала.

На Київщині виконавча служба продала квартиру без відома хазяйки, аби погасити кредит

На Київщині виконавча служба продала квартиру без відома хазяйки, аби погасити кредит

Вона зізнається, що робити, і чому її можуть разом із маленьким сином вигнати на вулицю. Жінка твердить, що з приводу боргу до неї телефонували тільки раз у 2014 році – повідомили, що вона винна 40 тисяч, але кому і за що, твердить, так і не зрозуміла. Не може збагнути вона також того, як без її відома та участі описали 3-кімнатну квартиру в Пролісках – передмісті столиці. Її оцінили в 797 тисяч, продали за 530 тисяч, а 39 із них сплачено банкові. Новий власник житла вже запропонував жінці оформити договір оренди.

Адвокат Олександр Савчук каже, що за кредитом уже давно минула позовна давність. "Банк мав право звернутися з позовом протягом трьох років з моменту. Звернулися вони в 2014 році. В даному випадку співмірність є кричущою. Заборгованість в 39 тисяч і квартира, яка коштує близько 1 млн грн. Причому є неповнолітня дитина, і це є єдиним житлом сімї", - дивується він. У виконавчій службі спростовують – діяли за законом. Той дозволяє продавати житло, якщо борг перевищує десять мінімальних заробІтних плат. Про дитину кажуть, не знали, бо в квартирі, окрім чоловіка Ольги, більше ніхто не прописаний. "Листи відправлялись. Чому вона їх не отримувала – нам невідомо. Вони поверталися. Це остаточно вирішить суд, але ми готові в суді доказувати, що наші дії законні. Ніяких порушень нашим відділом не вчинено. Діти за вказаною адресою не зареєстровані. Там лише чоловік. Ми б з дітьми звичайно не продавали", - пояснив в.о. керівника відділу державної виконавчої служби Андрій Подольський.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
20к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація