Під Києвом селяни захистили заповідний ліс від забудови

Під Києвом селяни захистили заповідний ліс від забудови

Захисники лісу домоглися знесення паркану

Садовий кооператив демонтує паркан і готується до суду з місцевими жителями.

Громада кількох сіл поблизу Києва домоглася знесення паркану навколо 22 га заповідного Чернечого лісу. Люди вважають, що цю землю 10 років тому незаконно передали в оренду кооперативу "Горобина" для ведення індивідуального садівництва, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Жителі сіл упевнені, що дерева хочуть знищити і набудувати замість них котеджів. Межею для селян стало спорудження більш ніж кілометрового паркану навколо лісу.

Спершу громада намагалася самотужки його демонтувати. Та наражалася при цьому на спротив власника. Згодом активісти перестрахувалися – запросили на місце подій міліцію та обласних чиновників.

Резонанс зробив своє – представники кооперативу самі розпочали прибирати загорожу. Громада дала їм на повне знесення один тиждень.

Люди переконані, що правда на їхньому боці. Кооператив наполягає на своєму.

Зараз відкрито два кримінальних провадження. Правоохоронці перевіряють законність оформлення документів на лісові землі. Всі сторони суперечки зустрінуться у суді.

"Суд вирішить, як далі бути з цією земельною ділянкою", - каже директор садового товариства "Горобина" Анатолій Шевчук.

"Віримо, що законним шляхом наведемо порядок", - каже захисник Чернечого лісу Олександр Єрмашов.

Далеко не всі подібні конфлікти у столиці та поблизу неї завершуються мирно. Цього літа у Києві жорстоко побили активістку, яка боролася проти забудовників парку "Кіото". Вона потрапила до лікарні в тяжкому стані з черепно-мозковою травмою та переломом кісток обличчя.

Активісти домоглися демонтажу підозрілого паркану навколо Чернечого лісу на Київщині

Активісти домоглися демонтажу підозрілого паркану навколо Чернечого лісу на Київщині

Повʼязані теми:

Наступна публікація