Під Києвом будують екологічно небезпечну електростанцію: місцеві у паніці

Під Києвом будують екологічно небезпечну електростанцію: місцеві у паніці

Люди називають нову ТЕС другим Чорнобилем

Люди нарікають, що ТЕС працюватиме на відходах деревини місцевого лісу, розташованого неподалік від Чорнобильської зони.

На Київщині будують екологічно небезпечний об'єкт. Принаймні, у цьому переконана частина жителів міста Іванків, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

На місці майбутньої теплової електростанції вже встановили великий котел, бракує лише турбіни і труби.

Нову ТЕС мітингувальники називають другим Чорнобилем, бо працюватиме станція на відходах деревини місцевого лісу, а звідси до Чорнобильської зони лише з півсотні кілометрів.

"ТЕС буде працювати, як пилосос: деревину буде спалювати, а чорнобильська радіація буде залишатися в попелі або вилітати в трубу", - впевнений активіст Сергій Грищенко.

Місцеві активісти демонструють відповідь профільного комітету Верховної Ради. "Будувати такі об'єкти в зараженій зоні заборонено", – цитують закон народні обранці.

У свою чергу забудовник відкидає вусі претензії письмовими дозволами та експертизами. Мовляв, багатоетапне очищення унеможливлює зараження території.

На Київщині будують екологічно небезпечний об'єкт

На Київщині будують екологічно небезпечний об'єкт

"Ні одного кілограму радіаційної деревини везтися не буде, - запевнив головний інженер майбутньої ТЕС Валерій Доманов. - Враховуючи резонанс, який викликало будівництво станції, інвестор пішов на додаткові витрати по влаштуванню додаткового електрофільтру".

Забудовник переконує, що всі необхідні дозволи на зведення теплової станції має. Екологічну та радіоактивну безпеку нібито доводять висновки державних інспекцій. Щоправда експерти припускають: діяльність ТЕС буде безпечною в разі дотримання технології та використання чистого палива.

Тим часом законність будівництва перевіряє київська обласна прокуратура. Висновки обіцяють оприлюднити за два тижні.

Нагадаємо, у самому Києві активісти брали штурмом скандальне будівництво у Десятинному провулку. Близько 20 місцевих жителів після мітингу розібрали паркан і прорвалися на територію будівництва.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко.

Повʼязані теми:

Наступна публікація