Під час сутичок на Грушевського постраждало майже три десятки медиків-волонтерів Євромайдану

Під час сутичок на Грушевського постраждало майже три десятки медиків-волонтерів Євромайдану

Лікарі просять у силовиків не стріляти у них

Лікарі нагадують, що медична допомога потрібна по обидва боки барикад.

Згідно з неофіційною статистикою втрат медиків-волонтерів Євромайдану під час протистоянь на Грушевського, є семеро травмованих та двадцять легко поранених лікарів. Один лікар із Керчі під час надання допомоги заарештований на два місяці в СІЗО зі звинуваченням у масових заворушеннях. Терпець лікарям урвався, вони учора закривавлені халати принесли до головної будівлі міліціонерів із проханням не стріляти в лікарів, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Медикам, які допомагають лікувати травмованих Євромайдану, урвався терпець. Вони мовчали усі два місяці протистояння, і навіть тоді , коли їхній медпункт розгромив і потрощив "Беркут". Водночас, коли їхнього колегу з Керчі, який вночі 22 січня лікував поранених, заарештували на два місяці утримання в Лукʼянівському СІЗО, не витримали навіть студенти. Здобуваючи фах лікаря, вони тепер бояться за своє майбутнє.

Волонтери порахували, що у них уже є семеро потерпілих лікарів та ще двадцять отримали легкі поранення. Вони наголошують, що їхній колега лікар Олексій Тутов, який нині перебуває у СІЗО, стосунку до протистояння немає, він просто виконував клятву Гіпократа.

Тому медики-волонтери із протестом прийшли до МВС, аби остаточно переконати не стріляти у лікарів. Вони скинули свої символічно пофарбовані кровʼю халати до памʼятника, який розміщений поруч і нагадали силовикам, що у бойових діях вони рятують і них.

На захист медиків виступила в.о. міністра МОЗ Раїса Богатирьова і попросила гарантувати лікарям право допомагати людям. Мовляв, жоден із медиків не порушив право хворого на допомогу.

Лікаря із Керчі під час надання допомоги заарештували на два місяці

Лікаря із Керчі під час надання допомоги заарештували на два місяці

Щодня на Євромайдані працюює майже 150 лікарів. Щодня навіть у мирні часи медики Євромайдану надають допомогу майже тисячі людей. У часи, коли мітингувальники не довіряють звичайним офіційним лікарням, медики Євромайдану змушені були обладнати справжні операційні та хірургічні кабінети.

Нагадаємо, що раніше медики-волонтери розповіли про "злив" потерпілих правоохоронцям

Кореспондент ТСН Світлана Березівська.

Повʼязані теми:

Наступна публікація