Під час бійки комуністів зі свободівцями розсікли брову продавцю магнітів зі Сталіним

Ймовірно, сутичку спричинили прихильники КПУ, зачепивши хлопців із металевим тризубом.

Комуністи зізналися, що мітинг 14 жовтня був лише нагодою завадити їхнім ідеологічним опонентам, яких вони називають "фашистами", відзначати день створення Української повстанської армії (УПА), йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

І така нагода випала, коли з десяток чоловіків зі звичайним металевим тризубцем (який зазвичай одягають на древко прапора) спробували пройти повз пам'ятник Леніну. Цього було достатньо для того, щоб комуністи почали їм заважати та відтісняти. Відтак виникла бійка.

При цьому міліція активно допомагала комуністам відтісняти чоловіків із тризубцем.

Варто зазначити, що раніше прихильники КПУ заявляли, що сутичку спричинили свободівці, які причепилися до ветеранів через російську мову.

Хоч там як, бійку швидко припинили. Внаслідок сутички постраждав лише продавець сувенірних магнітів із зображенням Леніна та Сталіна - йому розсікли брову.

Тож комуністи змогли провести свій мітинг, кульмінацією якого стало спалення трьох чорно-червоних прапорів. Їх облили бензином та піднесли запальничку. Примітно, що поруч з комуністами в цей час стояли правоохоронці, які спокійно спостерігали за хуліганством в центрі столиці.

У Києві пройшов марш на честь створення УПА

У Києві пройшов марш на честь створення УПА

У цей час за сто метрів від пам'ятнику Леніну - у сквері імені Тараса Шевченка - проходив мітинг ВО "Свободи".

Зокрема свободівці обурювалися тим, що чорно-червоний прапор нещодавно спричинив футбольний скандал. Вони нагадали, що цей прапор є символом їхньої боротьби, і заприсяглися пронести його Хрещатиком. Цей задум прихильники "Свободи" втілили під час Маршу УПА - вони пронесли вулицями Києва два величезних полотнища: жовто-синє та червоно-чорне.

Зазначимо, що міліція навмисне проклала їхній маршрут таким чином, щоб оминути пам'ятник Леніну, тож люди без особливих конфліктів спустилися вулицею Богдана Хмельницького, пройшлися Хрещатиком, піднялися вулицею Михайлівською на площу, де розпочався святковий концерт. Святкування проходить без конфліктів, проте правоохоронці пильнують територію.

Нагадаємо, 14 жовтня у Криму козаки також спалили прапор УПА. Учасники пікету тримали в руках плакати з написами: "Фашисти - геть з Криму", "Зупинимо нацизм", тощо.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Повʼязані теми:

Наступна публікація