Перша жінка Небесної Сотні: рідні досі шукають правди про загибель киянки-пенсіонерки

Перша жінка Небесної Сотні: рідні досі шукають правди про загибель киянки-пенсіонерки

Слідство перебуває в ступорі без доказів і показів свідків.

Україна поминає Героїв Небесної Сотні, серед яких і перша жінка, що загинула в столиці взимку 2014 року. Пенсіонерка Антоніна Дворянець потрапила під руку оскаженілим спецпризначенцям, які забили її до смерті, однак для покарання винуватців бракує свідків тих страшних подій, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Родина досі не знає навіть точного місця загибелі 61-річної жінки. Її тіло донька побачила вже біля барикади, однак його туди могли принести, і як насправді було – ніхто наразі не знає. Чоловік Іван Григорович згадує, що мати двох дітей і бабуся трьох онучок не могла всидіти вдома, коли країна була в небезпеці. "Коли ми побачили по телевізору, як побили студентів, ми зранку раненько з жінкою вже були там", - пригадує він. На Майдані родина зустрічала і Новий рік, і їздила туди щодня протягом важких зимових днів. Не стало винятком і 18 лютого – один із найкривавіших днів Революції Гідності. Надвечір з мобільного Антоніни подзвонив незнайомець і сказав, що її більше немає.

Перша жінка Небесної сотні: рідні 61-річної Антоніни Дворянець шукають свідків загибелі жінки

Перша жінка Небесної сотні: рідні 61-річної Антоніни Дворянець шукають свідків загибелі жінки

Що саме сталося – версія свідків кардинально відрізняється від офіційної. "Десь за двадцять до п'ятої вечора це сталося. Казали нам люди, що вона кинулася захищати хлопців, яких бив "Беркут". Знаючи нашу маму, вона б точно не встояла на місці", - каже дочка Світлана Сторожук. "Її убив "Беркут" палицями. Сваха наша говорила, що коли її одягали, то була розбита голова позаду. Нам тіло не віддавали, підійшла жінка до мене й каже: якщо хочете забрати тіло – то погоджуйтеся на будь-який діагноз. Ми підписали, що серцева недостатність", - каже овдовілий Іван Дворянець.

До сьогодні слідство щодо загибелі Антоніни Дворянець тупцює на місці. "Якщо є куля, є зброя – постріляли хлопців. Тут нічого не можуть знайти. В нашому випадку взагалі нічого не робиться. Трьох прокурорів пережили", - каже Світлана Сторожук. На Інститутській біля приблизного місця загибелі жінки й досі висить прохання до всіх, хто щось бачив, відгукнутися. Родина хоче знати правду, бо так, кажуть, їм стане спокійніше.

Кореспондент ТСН Людмила Бадалян

Повʼязані теми:

Наступна публікація