Пекарі оголосили голодування через підозріле закриття хлібозаводу в Києві

Пекарі оголосили голодування через підозріле закриття хлібозаводу в Києві

У Києві проти закриття хлібозаводу протестують пекарі

Банкрутству підприємства нібито сприяють "братки" на джипах.

Пекарі одного зі столичних заводів принесли до стін Кабміну буханці та батони, після чого оголосили голодування. В такий спосіб люди прагнуть привернути увагу чиновників до своїх проблем, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Підприємство 19 липня мають ліквідувати, а всіх 400 з лишком працівників – звільнити.

Протестувальники переконані, що через це деякі райони столиці можуть залишитися без свіжого та якісного хліба, а вони самі – без коштів на цей-таки хліб.

Порятунку люди шукають у чиновників. Утім, до мітингувальників ніхто з урядовців не вийшов, хоча про проблему в Кабміні знають і вже пообіцяли вирішити з адміністрацією столиці це питання.

Столична влада для цього створила спеціальну комісію, яка має порахувати, скільки хліба треба людям, аби продукція не пропадала, а підприємства не простоювали і не працювали у збиток. У КМДА пообіцяли, що хліб у місті точно буде, а робочі місця також потрібно зберегти.

Покупці свіжого хліба поблизу підприємства не приховують свого обурення. Кажуть, залишити весь район без продукту – нечувано.

На додачу до цього, власник одного з магазинів повідомив, що йому неодноразово пропонували відмовитися від продукції саме цього заводу на користь інших підприємств. А отже, над закриттям підприємства хтось цілеспрямовано працює.

"Їздять спортсмени на "кубіках"-джипах і в дохідливій формі пояснюють, що треба відмовитися від продукції цього заводу", - розповів чоловік.

Експерти ж натомість у "хлібну змову" мало вірять. Сама по собі ця галузь не є привабливою, вважають вони. Бо через жорстке регулювання цін на соціальні сорти заробляти багато на хлібі не вийде. Особливо легально.

"60% галузі функціонує в тіньовому режимі", - твердить Леонід Козаченко.

У керівника "Київхліба" Володимира Череди є власні аргументи щодо доцільності закриття хлібозаводу. Він каже, що завод урятувати неможливо, бо конкуренція на ринку посилилася, а їсти більше хліба кияни не стали. Тому банкрутство окремих виробників – річ неминуча.

Натомість голодувальники сподіваються, що їхній завод ще можна урятувати. І збираються продовжувати боротьбу за підприємство.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Кияни вийшли на страйк під Кабмін з буханцями хлібу

Кияни вийшли на страйк під Кабмін з буханцями хлібу

Повʼязані теми:

Наступна публікація