Паламар Михайлівського монастиря розповів, як бив у набат два роки тому

Паламар Михайлівського монастиря розповів, як бив у набат два роки тому

Михайлівський монастир став духовним центром Майдану

Церковні дзвони тоді сповістили киянам, що силовики сунуть на Майдан розганяти мітингувальників.

Сьогодні у Михайлівському Золотоверхому соборі знову битимуть у дзвони, аби нагадати про події в ніч з 10 на 11 грудня 2013 року. Тоді диякон Іван Сидор отримав благословіння від намісника та впродовж чотирьох годин скликав дзвонами киян захищати Майдан, на який сунули спецпризначенці, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Востаннє до цього набат цього монастиря лунав у ХІІІ ст., коли Київ атакували монголи.

Отець Іван пригадує, як на його очах силовики розібрали барикади навпроти храму та рушили вниз. Телефон розривався від дзвінків переляканих городян. Тоді диякон вирішив діяти.

"Намагався бити у великі дзвони. Бо великий дзвін – його звук поширюється далі. Хотів донести цей звук до Майдану", - розповів він.

На дзвіниці чоловік провів більше чотирьох годин. Натер руки до крові, але не зупинявся. Михайлівський монастир був на ногах, бо очікував людей, які шукатимуть прихистку. Десять днів до того саме за церковними мурами сховалися від переслідування "Беркутом" молоді учасники Євромайдану, котрих жорстоко розігнали вночі з центральної площі.

Уже пізніше до Михайлівського зносили поранених, а в храмі облаштували операційну для хірургів. У соборі відспівували й перших загиблих героїв Небесної сотні.

Отець Іван зізнається, що трохи розчарований, бо досі не покараний жоден чиновник, який був причетний до розстрілів і каліцтв людей, а начебто проваджувані реформи не відбиваються позитивно на реальному житті людей.

Однак священнослужитель радить не зневірюватися. Добиватися справедливості, каже, завжди було важко.

"Коли руки опустиш – легше не стане", - нагадує Іван Сидор.

Та радить не забувати про загиблих. Сам він щодня ходить до стіни пам'яті. На паркані Михайлівського ще влітку розмістили світлини українських солдатів, убитих АТО на сході.

"Ми ідемо проти сильної течії, але ми пливемо вперед", - переконаний диякон.

Трансляцію биття у дзвони Михайлівського монастиря 10 грудня 2015 року дивіться тут.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Михайлівський Золотоверхий монастир у Києві знову буде бити на сполох

Михайлівський Золотоверхий монастир у Києві знову буде бити на сполох

Повʼязані теми:

Наступна публікація