Отруєна вода з річки на Чернігівщині теоретично може потрапити до кранів киян

Отруєна вода з річки на Чернігівщині теоретично може потрапити до кранів киян

Фото: УНІАН

Вода ще не дійшла до водозабору, але фахівці вже заявили, що хвилюватися не варто.

У місці масової загибелі риби поблизу Козельця на Чернігівщині вміст заліза перевищує норму у 13 разів. Воно болотяного, тобто природного походження, запевняють у лабораторії, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Утричі більше норми вміст амонію нітратного, і удвічі більше — фосфатів. Найгірший стан води біля шлюзів, де її штучно стримують. Там найбільше мертвої риби.

В епіцентрі забруднення ситуація поліпшиться не раніше, ніж за два тижні, вважають експерти. Натомість униз за течією вода чистіша. У місці, де річка Остер впадає у Десну, показники в нормі. Воду на пробу із Остра беруть у кількох місцях щоденно, адже на Десні розташований Київський водозабір – і частина Києва п'є саме деснянську воду. "Ця вода ще до Десни не дійшла. Ми брали проби вище впадання води в Десну і нижче — вона однакова. Загрози забруднення Десни немає ніякої", - твердить керівник Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Леонід Бурковський.

Як уже повідомлялося, на Чернігівщині почався масовий мор рибиЛедь живих щук підсаками діставали із водойми місцеві рибалки. Рибу вантажили мішками. Місцеві підозрюють, що рибу повезли на продаж. А от від чого вона так масово гине, навіть припускати бояться. Завжди прозора вода в Острі стала чорною, а запах навколо нестерпний, ніби на очисних спорудах.

З річки Остер дістають тонни мертвої риби

З річки Остер дістають тонни мертвої риби

Повʼязані теми:

Наступна публікація