Опозиція взяла штурмом Київраду та зірвала чергове засідання

Опозиція взяла штурмом Київраду та зірвала чергове засідання

Будівлю Київради заблокували мітингувальники / Фото: ТСН.ua

Під будівлею мітингувальників стримує "Беркут".

Під будівлею Київради, де сьогодні має проходити чергове засідання, зібралися мітингувальники та журналісти. У цей час представники Всеукраїнського об'єднання "Свобода" намагалися виламати двері до будівлі Київради, а членам "Батьківщини" та УДАРу вже вдалося прорватися усередину та зірвати брифінг Галини Гереги.

Водночас співробітники спецпідрозділу "Беркут" відтісняють мітингувальників і представників ЗМІ від центрального входу до будівлі.

Як стало відомо, під час штурму мітингувальників у Київраді було заблоковано двері-вертушки, всередині яких перебували учасники акції протесту. Зсередини будівлі Київради народні депутати фракції "Свобода" Юрій Мірошниченко та Андрій Іллєнко намагалися розблокувати ці двері, щоб дати можливість людям пройти. Опір їм чинили співробітники міліції.

З'явилось відео штурму Київради

З'явилось відео штурму Київради


У цей час до будівлі Київради прорвався лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк та разом з іншими представниками своєї фракції та УДАРу зірвав засідання.

Так, Герега на початку брифінгу заявила, що Київрада проводить своє засідання на підставі закону про статус депутатів місцевих рад, згідно з яким повноваження депутатів припиняються в перший день засідання новообраних депутатів.

Проте вісім народних депутатів не дали їй проводити брифінг. Проведення пленарного засідання Київради також було припинено.

Зараз до зали для пленарних засідань Київради пройшли близько 60 народних депутатів фракцій "Батьківщина", УДАР та "Свобода", а також Партії регіонів. 


Станом на 11.00 Галині Герезі вдалосі відкрити засідання, але трибуну й досі заблоковано. У засіданні оголошено перерву для наради.

Депутати Верховної Ради від фракції Партії регіонів залишаються у сесійній залі Київради, а депутати-опозиціонери збираються на нараду до Гереги.

"На нашу вимогу секретар Київської міської ради оголосила перерву. Зараз ми йдемо до пані Гереги для того, щоб висловити не просто свою позицію, ми маємо чітку пропозицію до цього незаконного складу Київської міської ради, яке рішення має бути проголосовано", - сказав Арсеній Яценюк.

О 12:00 домовленість з опозицією було досягнуто й Галина Герега оголосила про закриття засідання Київради, відпустивши депутатів на канікули. 

Нагадаємо, Конституційний суд дозволив провести вибори у Києві в 2015 році. Проте строк повноважень Київради закінчився вже 2 червня 2013 року. 

Опозиція зірвала чергове засідання Київради

Опозиція зірвала чергове засідання Київради

Повʼязані теми:

Наступна публікація