Опозиція не буде блокувати прийняття бюджету Києва - політолог Пресреліз

Дата публікації
Перегляди
602
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Опозиція не буде блокувати прийняття бюджету Києва - політолог

Експерти сумніваються, що бюджетний процес буде зірвано. / Фото: comments.ua

Експерти сумніваються, що бюджетний процес буде зірвано.

Експерти сумніваються, що бюджетний процес буде зірвано. У той же час, на їхню думку, опозиція намагатиметься максимально використовувати політичну риторику для отримання економічних преференцій для свого бізнесу і для нарощування власного рейтингу серед виборців.

"Опір прийняттю столичного міського бюджету на наступний рік з боку опозиції буде, швидше, видимістю. Справа в тому, що в нашій країні політики вміють дуже чітко відокремлювати публічну політику від особистих бізнес-інтересів та інтересів політичних. І, як правило, з початком бюджетного процесу від опозиції починають йти ходаки, намагаючись вибити преференції або для своїх округів або для власного бізнесу. Про свої дії на публіку кажуть: "Ну ви ж розумієте, це політика, це понарошку". І якщо простежити історію затвердження бюджетів - державного чи міського, - важко знайти випадки, коли опозиція дійсно серйозно чинила опір ухваленню фінансового документа", - зазначив Кость Бондаренко.

"Прочитайте останнє інтерв'ю Гереги, в якому секретар Київради розповідає, як опозиційні депутати, на публіці намагаються зірвати роботу Київради, приходять потім за грошима депутатського фонду. Усім їм потрібно працювати в округах. В тому числі намагатися, щоб інтереси округів були затверджені в бюджеті. Не беручи участь у процесі, цього досягти неможливо", - додав Бондаренко.

Політолог також зазначив, що представники опозиції можуть використовувати блокування Київради для отримання більш суттєвих преференцій. У той же час політолог визнав, що на депутатів також діє "фактор 2015 року". "В даному випадку для багатьох опозиціонерів існує дилема. Або отримати невеликі преференції для округів себе особисто або сьогодні, або ж блокувати Київраду, блокувати прийняття бюджету міста в розрахунку, що це допоможе виграти вибори 2015-го і отримати в результаті вже набагато більшу особисту фінансову вигоду", - сказав Бондаренко.

Нагадаємо, що у свою чергу керівник Інституту медіа-моделювання та політико-економічного аналізу "Перспектива" Євген Черненко вважає головним завданням опозиції в Києві зрив бюджетного процесу і блокування прийняття бюджету міста на 2014 рік. "Завдання - залишити столицю без бюджету на рік, що передує президентських виборів. Тому що в такому випадку нормальна життєдіяльність столиці буде неможлива. Будуть заблоковані соціальні програми - всі ці муніципальні надбавки, соцдопомогу і так далі. А також програми розвитку. І це серйозно вдарить по позиціях влади", - зазначив Євген Черненко.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Дата публікації
Перегляди
602
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація