Обвал будинку в центрі Києва міг бути спланованим

Обвал будинку в центрі Києва міг бути спланованим

Обвал у будинку міг бути невипадковим / Фото: Громадське радіо

Несподіваний напрямок для розслідування справи знайшли в органах міської влади столиці.

Столичні рятувальники розібрали вже більше 50% завалів у будинку на вулиці Богдана Хмельницького. Вони не припиняють працювати навіть уночі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Працівники надзвичайних служб виносять сміття відрами вручну. Кажуть, що цього вимагає безпека, бо кожна зайва вібрація може обвалити стіну фасаду, яка після руйнації перекриттів нічим не тримається.

Жителі прилеглих будинків вимагають ввімкнути їм світло, котре відключене через події в аварійному будинку.

Вдень активісти провели мітинг під стінами прокуратури, де нагадали про те, що неодноразово звертали увагу всіх можливих органів на небезпечний стан будинку на Хмельницького. Домоглися навіть порушення кримінального провадження за фактом знищення об'єкту культурної спадщини, однак його ніхто всерйоз не розслідував.

Активісти нарікають, що і зараз слідство ведеться лише за статтею про порушення правил безпеки робіт, тоді як самі роботи провадилися незаконно і жодних дозвільних документів на них не могло існувати.

Тим часом у мерії знайшли документи про те, що земельна ділянка площею 2 га, на якій стоїть будинок, подана на розгляд місцевої влади для виділення її під будівництво, а не перебудову чи реконструкцію. Отже, чиновники припускають, що обвал будинку міг узагалі бути спланованим, аби звільнити землю для нової споруди.

Як раніше повідомляв ТСН.ua, у центрі столиці обвалилось кілька поверхів відселеного будинку. За фактом обвалу розпочато кримінальне провадження за статею "порушення правил охорони праці, що спричинило тяжкі наслідки".

На місці трагедії досі розгрібають завали. Під ними ще можуть перебувати люди.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Рятувальні роботи на руїнах будинку тривають уже понад добу

Рятувальні роботи на руїнах будинку тривають уже понад добу

Повʼязані теми:

Наступна публікація