Новий скандал у "Київзеленбуді": мільйонний тендер виграла сумнівна фірма

Новий скандал у "Київзеленбуді": мільйонний тендер виграла сумнівна фірма

Фото: photo.bigbo.ru

У конкурсі на благоустрій столиці переміг син постачальника сумнозвісних каштанів "Бріоті".

У столиці тендер на 5,5 млн гривень виграла фірма, котра записана на 26-річного сина Едуарда Мартиненка, який три роки тому завозив фальшиві каштани "Бріоті" по 450 доларів за деревце. "Каштанові аферисти" завдяки спеціально прописаним під них умовам конкурсу отримали право на постачання до Києва близько 30 фур матеріалів для благоустрою, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Директор контори-переможниці Дмитро Мартиненко відмовився показати продані Києву рослини, посилаючись на комерційну таємницю. "Я не зобов'язаний", - заявив він. Молодий чоловік підтвердив, що є сином Едуарда Мартиненка, який під виглядом елітних висадив на Хрещатику звичайні каштани, котрі дуже швидко всохли. Дмитро переконує, що його батько в цій схемі не винуватий. "Йому сказали привезти: взяти там, віддати туди, він привіз. Лише привіз, розмитнив і передав", - розповів директор фірми.

"Зеленбуд" у черговий раз опинився в центрі скандалу через тендер на закупівлю рослин

"Зеленбуд" у черговий раз опинився в центрі скандалу через тендер на закупівлю рослин

Експерт Володимир Розумовський називає такий бізнес звичайною корупційною схемою. Мовляв, фірми родини Мартиненків купують за безцінь розсаду та перепродують її в кілька разів дорожче, видаючи за сортові дерева чи кущі. Так сталося не лише з каштанами, але й липами та кленами. А супроводжує ці оборудки такий собі радник Максим Пєтухов, який після скандалу з каштанами на деякий час зник, а зараз знову з'явився в зеленбуді та впливає на вибір при закупівлях рослин.

Виконавчий директор асоціації "Українська рослинна індустрія" Станіслав Донцов порівняв висаджені в центрі Києва дерева зі справжніми сортовими і дійшов невтішного висновку. "Ми бачимо цілий ряд дерев, які були посаджені комунальниками в цьому році, і бачимо результат, в якому вони стані. Судячи з усього, більшість дерев загинула. І їх треба буде змінювати за гроші платників податків вже в наступному році", - каже він.

Дендролог Роман Золотаревський демонструє свій розсадник і пояснює, що його дерева трохи дорожчі за ті, які купує комунальне підприємство, тому шансів виграти він не має. Однак, на відміну від використаних для благоустрою столиці, його дерева – справді сортові. "Алейні дерева не повинні відрізнятися одне від одного. Це дерева, у котрих однакова висота і стовбур від самого низу до кінчика ідеально рівний", - коментує він.

Голова тендерного комітету КП "Київзеленбуд" Дмитро Бровко говорити на камеру не захотів. Пояснив лише, що всі закупівельні рішення ухвалює не він, а ціла комісія, тому й відповідати всі вони мають разом. А заступник мера Києва Микола Поровозник пообіцяв проконтролювати, щоби продані Мартиненками дерева були якісними і справді породистими.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Повʼязані теми:

Наступна публікація