Новий податок на оренду квартир в Києві нічого не змінить – експерти

Новий податок на оренду квартир в Києві нічого не змінить – експерти

Податок не змусить перейти на "білу" оренду, вважають експерти / Фото: 2+2

І фахівці з нерухомості, і власники квартир, і орендарі кажуть, що податок нікого не змусить працювати офіційно.

Депутати Київради пропонують змусити сплачувати податки за здачу квартир в оренду та ще й коригувати їх залежно від престижності району та історичної цінності будинків, йдеться у сюжеті "Новин 2+2".

У планах депутатів брати 7 грн 53 коп. податків за кожен квадратний метр. А залежно від розташування квартири та історичної цінності будинку ця сума може зростати у рази.

Фахівці з нерухомості, м'яко кажучи – здивовані. На їхню думку, це рішення "пахне" дискримінацією.

"Поруч стоять два будинки – один стоїть в межі центральної частини міста, другий – ні. І вартість оренди в цих будинках може бути однакова, але сплачувати податки люди будуть змушені різні", - обурюється президент Асоціації ріелторів Києва Артур Пилипчук.

Оренда столичних квартир може значно підскочити у ціні

Оренда столичних квартир може значно підскочити у ціні

Потенційні винаймачі квартир лише руками розводять. Мовляв, додатковий податок ляже на орендаря - всі витрати господар закладе в ціну.

За даними фахівців із нерухомості, у столиці офіційно здають квартири лише 5% киян. Та й то, стосуються вони лише елітних апартаментів, господарі яких правлять по 100 умовних одиниць за добу.

Решта здають квартири нелегально. І змінювати це, тим більше через введення податків, вони не планують. Не вигідно орендувати квартири офіційно й самим винаймачам – зайві гроші сплачувати не мають жодного бажання.

Насправді у запланованій легалізації ринку нерухомості -  у такому вигляді - мало шансів, кажуть аналітики. Адже і досі не зрозуміло, хто і як контролюватиме "тіньовиків".

"Перепробували вже всі методи контролю. Просили вже і сусідів повідомляти про те, хто здає в оренду, і дільничних, щоб вони зробили поквартирний обхід. Але в принципі це ні до чого не призвело", - констатує аналітик з нерухомості Сергій Степенко.

Прояснити правила гри автори запропонованих змін на камеру не захотіли. Мовляв, у Київраді  робота кипить так, що ніколи і вгору глянути. Тому киянам пропонують дізнаватися інформацію з офіційних джерел.

Нагадаємо, Київрада має намір встановити мінімальну ставку оренди квадратного метра для фізичних осіб. Розмір ставки складе 7,53 гривень. Таким чином, кияни не зможуть "безкоштовно" здавати в оренду житло, а повинні будуть сплатити хоча б мінімальний податок.

Кореспондент "Новин 2+2" Віталій Афанасієнко

Повʼязані теми:

Наступна публікація