Новий дах-ліхтар для Бессарабського ринку "влетить" у 2,5 млн грн

Дата публікації
Перегляди
1340
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Новий дах-ліхтар для Бессарабського ринку "влетить" у 2,5 млн грн

Після реставрації ринок абсолютно не зміниться / Фото: Вести

Торговці бояться, що їх виженуть після реставрації Бессарабського ринку.

В Києві реставрація Бессарабського ринку пройде у кілька етапів. На першому - розроблять проект і замінять скляний дах-ліхтар, а на другому - відремонтують фасад та інтер'єр, пишуть Вести.

"В першу чергу буде відреставрований скляний дах будівлі, а потім почнемо реставрацію фасаду, фундаменту, комунікацій", - сказала начальник відділу ринків управління торгівлі КМДА Людмила Венедиктова.

Як зазначається, на скляний дах витратять 2,5 млн грн.

"Це тому так дорого, що доведеться ремонтувати не звичайний дах, а дах-ліхтар. Бачите, як через скло всередину ринку потрапляє світло?", - пояснили торговці ринку.

Торговці ринку не в захваті від реставрації, тому що не вірять, що після ремонту тут не підвищать вартість оренди.

"Чи можуть вигнати. А раптом залучать інвестора, і той встановить свої тарифи або свої правила? У нас тут вже своя клієнтура. Політики і депутати ходять, зірки все купують", - каже продавець фруктів Тамара.

В адміністрації ринку запевнили, що реставрацію планують провести без закриття Бессарабки, а залучати інвесторів не збираються - все зроблять за бюджетні гроші.

Архітектор і член містобудівної ради Києва Георгій Духовичний вважає, що після реконструкції на Бессарабці можна розмістити щось інше.

"Я вважаю, що ринок тут вже не актуальний. Можна розмістити в цій будівлі музей архітектури з макетом міста, як роблять у всьому світі - будь-який громадянин може прийти і подивитися, як буде змінюватися місто. Якщо ж залишити ринок на місці, то можна виділити хоч 30 кв м його площі для міні-музею", - каже Духовичний.

Архітектори ж в свою чергу обіцяють, що ринок абсолютно не зміниться зовні.

Раніше повідомлялося, що в Києві показали пам'ятник Магдебурзькому праву за 10 млн грн.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1340
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація