"Ніч музеїв" стартувала читанням "Кобзаря" японською та піжамами в PinchukArtCentre

"Ніч музеїв" стартувала читанням "Кобзаря" японською та піжамами в PinchukArtCentre

У Києві відбувається "Ніч музеїв"

Поціновувачі прекрасного цієї ночі не спатимуть.

Високе мистецтво доступне цієї ночі задарма. У Києві стартувала міжнародна акція "Ніч музеїв", ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Під час неї можна безоплатно до 2-ї ночі відвідувати провідні музеї столиці.

Україна долучилася до цього проекту вперше у 2008 році. І з кожним роком українців, які не сплять ночами, а ходять по експозиціях – дедалі більше.

Читайте також: У київському музеї Шевченка відкрили відверту виставку на тему аутизму

Крім звичайних експонатів на відвідувачів очікують сюрпризи – концерти, перфоманси та діджейські сети.

Акції стартували ще вдень. Приміром, у музеї Богдана та Варвари Ханенків проходили безкоштовні театралізовані екскурсіі для дітей.

У Національному музеі імені Тараса Шевченка дипломати з різних країн читали вірші "Кобзаря" 13-ма іноземними мовами. Включно з японською.

Костюмоване дійство відбулося у Музеї історії Києва. Тут для відвідувачів наукові працівники музею перевтілилися в літературних та історичних героїв.

Дивіться фото: Киянам показали, яким було місто у 1913 році

У Національному художньому музеї України розпочала роботу творча майстерня – конгрес рисувальників, який триватиме до 8 червня. Усіх охочих запрошують малювати на стінах і підлозі в шаховій залі музею. Загукують і навіть засвистують до музею актори на ходулях.

PinchukArtCentre організовує піжамну вечірку, тому всі, хто прийдуть до галереї в центрі міста у піжамі, пропускатимуть без черги.

Усі ці перформанси дійсно допомагають хоча б раз на рік долучити до мистецтва навіть зовсім байдужих, кажуть співробітники музеїв. А самі відвідувачі зізнаються: те що сьогодні можна ходити скрізь і задарма – таки підігріває цікавість до високого мистецтва.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

У Києві стартувала міжнародна акція "Ніч музеїв"

У Києві стартувала міжнародна акція "Ніч музеїв"

Повʼязані теми:

Наступна публікація