Недобудований корпус лікарні "Охматдит" почав гнити, а будівельники вже вивозять дороге обладнання

Недобудований корпус лікарні "Охматдит" почав гнити, а будівельники вже вивозять дороге обладнання

Із лікарні почали вивозити техніку через борги

Будівельники скаржаться, що техніка псується і їм ніхто не платить.

Журналісти програми "Гроші" отримали повідомлення, що невідомі розбирають дитячу лікарню "Охматдит". Вони вивозять матеріали з недобудованого корпусу онкогематології, зведення якого чекають тисячі хворих дітей.

Цей корпус  - найбільше медичне будівництво України, яке розпочали у 2011-му році. А вже у 2013-му надсучасний медичний центр повинен був відчинити двері для онкохворих дітей.

Проте у травні йього року стало відомо, що будівництво нового корпусу дитячої лікарні зупинено.

Нещодавно кияни зняли на відео нібито крадіжку.  Дійсно, це двір нового корпусу Охматдиту і  якісь люди виносять з лікарні будівельні матеріали.

Чоловіки не називають свої імена та не кажуть, куди збираються вивозити електроматеріали.

З Охмадиту посеред білого дня вивозять медобладнання – МОЗ схвалює

З Охмадиту посеред білого дня вивозять медобладнання – МОЗ схвалює

Ці люди стверджують - вони будівельники. У медичному корпусі монтували електрообладання. Але відтоді, як будівництво заморозили, їм перестали платити зарплату. І вони вирішили забрати те, за що їм не заплатили. Будівельники показали журналістам, як виглядає недобудова зсередини.

В одній із кімнат лежать великі прилади. Не дивно - адже половина з мільярда дев'ятисот мільйонів гривень, що планували витратити на лікарню,  це вартість обладнання, яке вже почали завозити і кинули.

"Це не оплатили. В тому й справа. Подивіться зверху – це наше.  І це треба зняти, бо це гроші. Це все будемо вивозити. Це наші гроші.", - каже один із будівельників.  

Електромонтажники тихо лаються, розглядаючи свою техніку. Частина обладнання вже постраждала від води і не буде працювати. Вони хочуть вивезти і повернути виробникам те, що вціліло та не згнило, адже у будівлі тече дах. Вся електрика, яка залишиться у корпусі, може не дожити до весни.

Цей унікальний об'єкт може залишитися на зиму навіть без консервації та просто догнити.

Журналісти не змогли зв'язалися з  директором фірми Укрмедпроектбуд, яке  є генеральним замовником будівництва. У МОЗі ж повідомили, що даний об'єкт немає ніякого відношення до відомства.

Крім того, у Мінрегіонбуді кажуть, що вони не виступають замовником цього будівництва та через них не здійснюється його фінансування

Отже, в цього довгобуду, який потроху розбирають через борги, взагалі  нема господаря.

Нагадаємо, Австрія пообіцяла обладнання для "Охматдиту".

Повʼязані теми:

Наступна публікація