Найвища споруда України "відсвяткувала" 40-річний ювілей

Найвища споруда України "відсвяткувала" 40-річний ювілей

Київська телевежа відсвяткувала 40-річчя

Київська телевежа на свято запалала всіма вогнями.

Напередодні ввечері кияни змогли спостерігати рідкісне явище. Київська телевежа засяяла всіма вогнями, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ілюмінація мала запрацювати рівно о 22:00. Стається це лише кілька разів на рік, на великі свята.

У вівторок саме був один із таких днів. Київська телевежа святкувала своє 40-річчя.

Це найвища будівля України, друга на теренах СНД і 11-та за висотою телевізійна вежа у світі. Лише торік інженерам із Японії вдалося вибити київську вежу з топ-10. Токійське "Небесне дерево" випередило її на рекордні 250 м.

"Серце" нашої вежі знаходиться на висоті 200 м. Це найвищий офіс в Україні. Працівників доправляє туди швидкісний ліфт. Він здіймається вгору зі швидкістю 4 м/с.

"Виходить, ці 200 м десь за 50 секунд", - розповів керівник цеху УКХ-станцій Богдан Чайка.

Київська телевежа ввечері засяє усіма вогнями

Київська телевежа ввечері засяє усіма вогнями

Верхівка вежі під час вітру може відхилятися на 5-6 метрів. Це вважається нормальним.

А ще київську телевежу жартома називають головним громовідводом столиці. Під час грози сюди, буває, по кілька разів влучає блискавка.

Обладнання від перепадів напруги захищене. Старі аналогові передавачі поступово замінюють на нові, компактні.

Будівництво телевежі тривало протягом 1968-1973 років. А до того роками доводилося оббивати пороги чиновників, згадує Юрій Омеляненко – один з авторів проекту київського телецентру.

Він розповідає, як їздив із Києва до Москви заради бібліотеки. Щоб почитати, як будують вежі у світі.

"Там були іноземні журнали, оскільки в дуже небагатьох столицях світу вже телебачення з'являлось, і щось писалося в журналах. І орієнтуючись на це, а також на своє надзвичайне бажання", - розповів автор проекту телецентру.

Після довгих перемов згоду на будівництво таки дали. Але розташування вежі біля цвинтаря, а також відсутність додаткового пасажирського ліфта так і не дозволили перетворити її на туристичну розвагу.

Навіть освітлення – і те вмикають тільки на свята. Хоча, обіцяють, що скоро вежа сяятиме щовечора.

"Розроблений проект, будемо впроваджувати на світлодіодах нову підсвітку. Більше того, ми хочемо, щоби вона була не одноколірна, а багатокольорова", - розповів в.о. гендиректора концерну РРТ Костянтин Захаренко.

Через 40 років після свого будівництва над телевежею нависла небезпека. Сучасні способи мовлення не залишають технологіям минулого багато шансів. А підтримувати таку конструкцію дорого. Тож тепер фахівці шукають, як іще можна використовувати вежу.

Кореспондент ТСН Григорій Жигалов

Повʼязані теми:

Наступна публікація