Натовп захисників акули зіпсував весілля киянам

Натовп захисників акули зіпсував весілля киянам

Активісти хочуть забрати акулу з столичного ТРЦ / Фото: ТСН.ua

У столиці місцеві екологи відстоювали риб'ячі права.

Кілька десятків протестувальників увійшли до торгівельного центру і намагалися  порятувати акулу, яка там проживає.

Три десятки людей сюди прийшли не на закупи чи по видовища. У них були акулячі носи на обличчях і фото в руках, йдеться у сюжеті ТСН.

Надворі довго не мерзли – рушили всередину на зустріч із рибою. Вже там зустрілися з  "яструбом" - на шевронах охоронців.

Іноземні туристи лише з подивом спостерігають за видовищем: "Людям просто нічим зайнятися, як на мене. Того вони тут і мітингують. Чудова у вас акула!" – каже один з них.

Українці ж рибі співчувають через одного: хтось думає, що акула не страждає там, а хтось – про те, що у учасників акції недостатньо коштів, аби перевезти її до океану.

Спільної думки, що робити з акулою, у мітингувальників і справді нема. Одні прийшли за високим: "Нам не подобається байдужість людей. Може, наша акція не отримає ефекту, але змусить людей задуматися", – кажуть вони.

Інші уже готові перевозити рибу: "Ми домовилися з акваріумом за кордоном. Збираємо в Європі кошти і веземо рибу сюди", - каже президент міжнародної громадської організації захисту тварин SOS Тамара Тарнавська.

Треті стверджують - дбати про рибу має насамперед хазяїн: "Або власник розширює басейн, або передає акулу в те місце, де їй буде зручно", - вважає голова київського товариства захисту тварин Ася Серпинська.

Але всі в один голос звинувачують власника у жорстокому поводжені з хижачкою. Прес-служба торгівельного центру це заперечує: "Було дві перевірки – екологів та ветеринарів. У нас є на руках акти, що все нормально", - кажуть у ТРЦ.

Дозволу Мінприроди на утримання акули власник і справді не мав. Але це єдине порушення: "Попередні документи від ветслужб у них є. Завезена вона легально. Вирощена в штучних умовах. Ми оглядали акваріум і зробили висновок, що він підходить для різних видів риб", - кажуть представники відомства.

Після  годинної дискусії мітингувальників таки пустили до риби. Але з умовою – не шуміти. Сама акула без емоцій поставилася до відвідувачів, які чомусь прийшли захищати її у масках мишей.

Однак через таких друзів-звірів акулі не вдалося погуляти на весіллі. Молодята Сашко та Інна прийшли, щоб сфотографуватися з нею. Але швидко передумали, щойно побачивши натовп мітингувальників. Згодом пішли і самі активісти, залишивши рибу сам на сам із відвідувачами.

У Києві екологи відстоювали риб'ячі права акули

У Києві екологи відстоювали риб'ячі права акули

Повʼязані теми:

Наступна публікація