Нашестя українців з регіонів накрутило ціни на оренду житла в Києві

Дата публікації
Перегляди
3170
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Нашестя українців з регіонів накрутило ціни на оренду житла в Києві

Бажаючі заробляти більше їдуть у Київ / Фото: Обозреватель

У регіонах людям платять дуже низькі зарплати.

Житло в Києві дорожчає з року в рік через збільшення кількості охочих влаштуватися на роботу у столиці.

Перегрів ринку оренди експерти пояснюють однозначно: українці масово їдуть до Києва в пошуках роботи, яку тут набагато простіше знайти. Однією з основних категорій, що підживлюють попит, є молоді професіонали, які отримали вищу освіту в Києві, пише журнал "Корреспондент".

За словами Інни Степаненко, керівника відділу рекрутингу рекрутингової компанії Smart Solutions, якщо офіс-менеджер, одна з найпопулярніших посад для початку кар'єри, в Києві може розраховувати на 3,5-4,0 тис. грн щомісяця, а у Дніпропетровську ця цифра опускається до 2,5-3,0 тис., у Львові - до 2,0-2,5 тис., то в таких містах, як Вінниця або Чернігів, не перевищує 1,5-2,0 тис. грн.

Ця різниця зберігається для посад усіх рівнів, що відкриває набагато ширші кар'єрні перспективи в столиці. Так, навіть в економічно розвинених Донецьку і Дніпропетровську головні бухгалтери заробляють від 5 тис. грн на місяць, у той час як у Києві - від 8 тис., а частіше навіть 10-12 тис., наводить приклад Степаненко.

У столиці зростає і кількість заробітчан, вимушених кооперуватися по кілька людей і разом винаймати квартиру.

В Інституті демографії та соціальних досліджень впевнені, що кількість трудових мігрантів, які проживають у Києві без реєстрації, становить близько 1 млн людей.

Такий демографічний перекіс пояснюється особливостями національної економіки. "Вона слаборозвинена, - пояснює президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер. - Для таких економік характерна централізація всіх бізнесів у столиці".

Близькість до центру влади створює преференції для підприємців, які тут знаходяться, продовжує думку економіст. У столиці людина може шукати захист і заступництво у представників політичної еліти і платить їм за це. За такого типу економіки лише відносини патрон-клієнт забезпечують відносну безпеку бізнесу, підкреслює Пасхавер.

Однак у високих цінах на оренду квартир винні не тільки економічні чинники, але і недалекоглядність тих, хто заробляє на здачі свого житла. На думку Ігоря Соловйова, директора агентства подобової оренди Discover Kiev, лише деякі власники квартир в Україні мають ринкове мислення. Більшості ж не приходить в голову думка знизити ціни, навіть якщо квартира не здається більше півроку. "У людей просто немає розуміння, що загублений місяць - це як мінімум 10% втраченого прибутку від ренти", - зауважує Соловйов.

Такий підхід утримує планку цін на високому рівні навіть у тих випадках, коли це зовсім невиправдано.

Більшість ріелторів прогнозують подальше подорожчання квартир. Костицький впевнений, що в цьому році нижня планка ціни на оренду житла в Києві зросте ще як мінімум на 10%.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3170
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація