Урізаний бюджет пригальмує розвиток Києва - експерт

Урізаний бюджет пригальмує розвиток Києва - експерт

Минулий рік для столиці був вдалим, стверджують експерти / Фото: ZN.UA

Київ не може розпоряджатися коштами, які заробляє, стверджує Євген Черненко.

Рік, що минув з попереднього святкування Дня Києва, можна вважати для столиці вдалим. Місту вдалося максимально використати для модернізації інфраструктури Євро-2012. Крім того, аж до кінця 2012 року столичній владі вдавалося відстоювати інтереси Києва в центральних органах влади. Таку думку висловив керівник Інституту медіа-моделювання та політико-економічного аналізу "Перспектива" Євген Черненко, відповідаючи на запитання, як би він оцінив минулий рік.

"Безумовно, цей рік був вдалим з точки зору інтересів міста і киян. Тут свою роль зіграв фактор Євро-2012. Усе ж під проведення чемпіонату було виділено дуже потужне фінансування, що дозволило серйозно попрацювати над модернізацією міської інфраструктури. Великий позитив, що столичній владі вдалося розумно розпорядитися цими коштами. Я маю на увазі, що вони були спрямовані не тільки на модернізацію об'єктів, безпосередньо задіяних під час Євро, але і на об'єкти, яких безпосередньо потребувало місто. Будівництво естакад і розв'язок, ремонт доріг та вуличного освітлення в спальних районах столиці - все це робилося швидше не для іноземних гостей Євро, а для киян", - зазначив Євген Черненко.

За його словами, крім розвитку дорожньої інфраструктури, за минулий рік столиця рекордно модернізувала громадський транспорт.

"Я не пригадую іншого такого року, коли Київ так масово оновлював парк громадського транспорту. Це безсумнівний успіх Попова, який зумів відшукати кошти на реалізацію такої потужної програми", - зазначив Євген Черненко.

При цьому експерт висловив сумніви, що наступний рік буде таким же вдалим для столиці.

"Уряд різко скоротив бюджет Києва. Столиця залишається найбільшим донором державного бюджету і, по суті, не може розпоряджатися коштами, які заробляє. Столична влада в особі Попова намагається переломити ситуацію, але ці спроби блокуються на рівні уряду. В результаті коштів у міста на те, щоб зберегти динаміку перетворень, просто немає", - зазначив експерт.

Нагадаємо, що напередодні Євро-2012 у столиці були побудовані, зокрема, розв'язки на перетині вул. Дружби Народів і Наддніпрянського шосе, на примиканні Дніпровського спуску до Набережного шосе, на перетині проспекту Науки і Столичного шосе, на мосту Патона тощо. Також було реконструйовано проспект Бажана, вулиці Григоренка та Горького, Русанівська набережна і т.д.

Крім цього, Київ серйозно оновив парк громадського транспорту, закупивши понад трьохсот нових автобусів, тролейбусів і трамваїв.

Наступна публікація