"Нацкорпус" заблокував будівлю Російського центру науки і культури в Києві

У центрі мав відбутися "тотальний диктант" з російської мови.

Активісти партії "Національний корпус" заблокували вхід до Російського центру науки і культури в Києві на Подолі, де в суботу, 8 квітня, мала відбутися акція "Тотальний диктант" з російської мови.

"Будівлю заблоковано активістами праворадикальної угруповання "Національний корпус", припинено доступ, лунали погрози фізичної розправи", — повідомила керівник прес-служби представництва Світлана Волиненко в суботу 8 квітня вранці, передає Інтерфакс-Україна.

За словами керівника Росцентру в Києві, біля будівлі зібралося близько 40-50 осіб, однак, на територію центру їх не пустила охорона. Активісти накинули ланцюг на ворота і заблокували прохід сміттєвими баками.

Волиненко також уточнила, що в суботу, 8 квітня, в будівлі Росспівробітництва повинна була відбутися міжнародна акція "Тотальний диктант" — щорічний диктант з російської мови, який 2017 року проводять у 72 країнах світу. Наразі деякі заходи зірвано через акції "Національного корпусу".

"Поліція приїхала за викликом досить оперативно, спостерігала, а потім вступила в переговори. Зараз вони тимчасово зняли блокаду до 13:00. Оскільки у нас диктант на 14,00 призначений, вони о 13:00 повернуться проконтролювати, чи будемо ми проводити диктант. Але не зрозуміло, чому вони повинні контролювати? Чому вони блокують доступ, це ж порушення Конституції, є свобода за руху", — сказала Волиненко.

Своєю чергою, в прес-службі "Національного корпусу" також підтвердили, що їхні активісти наразі перебувають у Російському центрі науки і культури в Києві за адресою Борисоглібська, 2.

У "Нацкорпусі" блокування будівлі Росцентру пояснили тим, що до написання диктанту також бути залучені представники "ЛДНР".

"Це просто створення "російського світу" в Україні. Вони робили все, щоб тут розпалювати ненависть у людей, щоб з вас робити малоросів. Це така сама військова частина, як і "Сбербанк", як "зелені чоловічки" в Криму", — сказав речник "Нацкорпусу" Олександр Алфьоров.

"Їх не пускають на конференцію, тривають сутички", — сказано в повідомленні.

Нагадаємо, 6 квітня в "Нацкорпусі" заявили про рішення зупинити діяльність всіх російських банків на території України.

"Не дочекавшися реальних та ефективних дій Національного банку України у відношенні до російських банків в Україні, що реально фінансуються країною-агресором, ми, українські націоналісти, прийняли рішення взяти ініціативу у свої руки та зупинити діяльність цих банків на території нашої держави", - йдеться у заяві. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація