На журналістів ТСН скоєно ще два напади під стінами Києво-Печерської Лаври

На журналістів ТСН скоєно ще два напади під стінами Києво-Печерської Лаври

На журналістів ТСН скоєно ще два напади під стінами Києво-Печерської Лаври

Фото: ТСН.ua

Вдруге напад на іншу знімальну групу здійснили помічники Павла.

Сьогодні, під час зйомок, що велися під стінами Києво-Печерської Лаври, скоєно одразу два напади на знімальні групи ТСН.

Вже другий день до резиденції намісника Лаври Павла приїжджають гості на розкішних авто, аби привітати владику з ювілеєм, святкування якого триває зі вчора.

Перша знімальна група, яка сьогодні вдень працювала над сюжетом на території Лаври, потрапила "під гарячу руку" охоронців одного з VIP-гостей владики. Побачивши журналістку і оператора, які вели законну зйомку у громадському місці, охоронець почав вдаряти по камері, намагаючись вибити її з рук оператора. Згодом до нього приєдналась ціла група чоловіків, які, не представляючись, погрожували знімальній групі, та перешкоджали її роботі.

 Вдруге напад на іншу знімальну групу здійснили помічники Павла, які, під'їхавши на автомобілі класу "люкс", вдарили оператора дверима, та з нецензурною лайкою кинулись до нього, аби вдарити по камері. В результаті нападу чоловікам вдалося пошкодити об'єктив техніки і зірвати мікрофон, після чого нападники сховалися у корпусі, де знаходиться резиденція владика Павла. Після того, як журналіст та оператор викликали поліцію, до поліцейських вийшов інший чоловік, який заперечував напад, та умисно давав неправдиві показання представникам правоохоронних органів.  

"Ми обурені нахабною та абсолютно неприйнятною поведінкою по відношенню до журналістів ТСН, яку ми спостерігаємо вже другий день поспіль на території Лаври. Ситуація, коли журналістам або пересічним громадянам наносять тілесні ушкодження, погрожують і ламають техніку не просто недопустима, а й ставить під питання моральні принципи подібних "священнослужителів". Прикриваючись духовними цінностями та церквою, ці люди дозволяють собі не лише словесні образи, а й  застосовують фізичну силу. Більше того, прикро, що таке відбувається під час Великого посту", - прокоментував директор департаменту новин Сергій Попов.

Нагадаємо, раніше владика Павло мав конфлікти з журналістами, які намагались дізнатися про те, звідки в нього дорогі автівки. Так, у 2011 році колишній журналіст "1+1" Михайло Ткач знімав сюжет про автопарк настоятеля Лаври, але останній всіляко перешкоджав роботі. Владика ображав журналіста, який, на його думку, був "одягнений як бомж" і порадив "піти взути нормальні туфлі".

У 2012 році настоятель Лаври забрав в журналістки "Кореспондента" Ксенії Карпенко телефон під час розмови. Згодом техніку повернули, але останні відео були знищені.

Також намісник Лаври став фігурантом гучного скандалу, назвавши клініку, де лікували хворих на СНІД, "притоном". "Ви хотіли б, щоб у вас у під'їзді був притон? Щоб у вашій у квартирі, поряд або хоча б на одному майданчику жили люди зі страшними захворюваннями?, - звернувся він. - Я їх не засуджую, але вони повинні перебувати в тому місці, де вони повинні бути, а не в центрі вселенського православ'я - Києво-Печерській Лаврі".

У підсумку лікарів і пацієнтів із тяжким захворюванням таки виселили з території Києво-Печерської Лаври.

Слід зазначити, що критику викликало і балотування священника до Київради від Партії регіонів. У 2008 році він оголосив про своє рішення, заявивши, що разом із Азаровим, Януковичем і Рибаком був одним із засновників ПР.

Загалом священнослужитель УПЦ МП був у хороших стосунках із представниками колишньої влади. Так, під час візиту тодішнього глави уряди Миколи Азарова до Лаври владика навіть перервав службу, щоб зустріти високого чиновника. У січні 2014 року, коли на Майдані Незалежності вирувала Революція Гідності, владика зустрічав у Лаврі і Віктора Януковича, розповівши йому про свою віддану підтримку. "Сьогодні ви несете важкий хрест, і Церква з вами сьогодні до кінця, подібно до того, як Симон Киринейський допомагав нести Хрест Христу на Голгофу", - заявив митрополит.

Він також дякував і представникам МВС, які брали участь у сутичках з мітингувальниками і заявив, що сумнівається в безкорисливості тих, хто виступив проти влади і беззаконня.

Повʼязані теми:

Наступна публікація