На ярмарках киянам продають зіпсоване м'ясо і отруйне молоко

На ярмарках киянам продають зіпсоване м'ясо і отруйне молоко

На ярмарках і стихійних ринках Києва можуть продавати небезпечні для здоров'я продукти

Небезпечними харчами торгують і на стихійних ринках. 

На ярмарках і стихійних ринках люди купували зіпсовані продукти та отруйне  молоко.  За останні два тижні, центр захисту прав споживачів  отримав  більше 70-ти скарг по Києву.  Фахівці пояснюють, мясо, молочні продукти та  риба  мають  продаватися з холодильника,  і обов'язково мати  відповідні  документи від санстанції.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За санітарними нормами, м'ясо  може  продаватися  на відкритому просторі,  лише коли на вулиці до +6-ти градусів Цельсія. Якщо температура вища - тим паче зараз, у спеку - такі харчі, продавці  обов'язково  мають класти у холодильник.

До того ж, на вулиці нині купа мух.  Коли м'ясо відкрите, для них немає жодних перешкод. Мухи  відкладають яйця. Це зараження - кишкові палички, бактерії.

Печатка санстанції, що підтверджує перевірку м'яса, має бути на кожному шматочку.

Така ж ситуація з рибою. В багатьох місцях її продають без холодильника. Повністю відкритою для мух. Продавчиня накладає рибу без рукавичок. Потім цими ж руками бере копійки.

Виправдовується тим, що в рукавичках незручно, адже риба мокра.

"От вам проблема сільськогосподарська ярмарка. Якщо адміністрація запрошує, адміністрація повинна заключити  якийсь договір з ветеринарною  службою , яка повинна вранці прийти, перевірити продукцію  мясну, молочну. рибну, видати довідки, видати холодильники", - відзначає перший заступник керівника Київського міського і обласного центру захисту прав споживачів та безпеки продукції Роксолана Цірук.  

Ще одна категорія  у групі ризику - молочні продукти.  Деякі продав чині продають її без документів, що підтверджують якість та безпеку продукції.

Нагадаємо, у червні, через спеку КМДА забороняла традиційні сільськогосподарські ярмарки

Кореспондент ТСН Тетяна Лазарчук

На ярмарках та стихійних ринках люди купували зіпсовані продукти та отруйне молоко

На ярмарках та стихійних ринках люди купували зіпсовані продукти та отруйне молоко

Повʼязані теми:

Наступна публікація