На виборах мера Києва "бабусі Черновецького" голосуватимуть за Попова і Порошенка - експерти

На виборах мера Києва "бабусі Черновецького" голосуватимуть за Попова і Порошенка - експерти

Порошенко назвали "потенційний фаворитом" виборів мера Києва / Фото: УНІАН

Вибори столичного голови швидше за все призначать на "мертвий місяць" - серпень.

У столиці досі не може вирішитися питання з виборами мера Києва, пише Уніан.

Політологи сходяться в думці, що найімовірніше, вибори мера Києва будуть призначені на серпень.

"І відбудеться це після рішення Конституційного суду. Це - найбільш "мертвий" місяць літа (серпень, - ред.) і ідеальний варіант для влади", - зазначив Олексій Голобуцький, політолог, заступник директора Агентства моделювання ситуацій.

Голобуцький вважає, що шанси на перемогу будуть і у Петра Порошенка, у Олександра Попова, і навіть примарні, - у Олега Ляшка.

"Справа у низькій явці виборців і якості цих виборців. Середній клас у серпні буде відсутній, тому голосувати підуть пенсіонери. Їхню логіку зрозуміти складно, але і Попов, і Порошенко можуть бути підтримані цим електоратом. У зв'язку з цим, для опозиції важливо зберегти в Києві в серпні зацікавлених у виборах мера Києва молодь і середній клас", - сказав політолог.

Читайте: Конституційний суд може "думати" над виборами в Києві 3 місяці

Володимир Фесенко, політолог, керівник Центру політичного аналізу "Пента" з Голобуцьким не згоден: "Так склалося, що серед так званих "бабусь Черновецького" більше прихильників у Попова, ніж у будь-якого опозиційного кандидата".

Фесенко підкреслив, що виграти вибори у Попова може єдиний кандидат від опозиції, погоджений з усіма трьома опозиційними силами. Так, хороші шанси на перемогу є у всіх вождів - Кличка, Яценюка і Тягнибока.

Серед "другого ешелону" найбільші шанси у Петра Порошенка.

"По-перше, він досить відомий політик, йому не потрібно проводити спеціальну кампанію. По-друге, він відповідає одному зі столичних міфів - мер-господарник, який має досвід управління і до того ж бізнесмен, помірна людина, досвід якої буде затребуваний", - зазначив Фесенко "потенційного фаворита".

Читайте: Катеринчук зібрався в мери Києва "на зло" мультимільйонерові Порошенку

"Шанси на перемогу у виборчій гонці в Києві має опозиційний кандидат. Якщо це Віталій Кличко - питання взагалі знімається. Якщо ні, то будь-який опозиційний кандидат, але з числа відомих політиків. Це або Порошенко, або Катеринчук", - заявив у свою чергу Вадим Карасьов, політолог, директор Інституту глобальних стратегій.

Тарас Березовець, політтехнолог, директор компанії стратегічного консалтингу "Berta Communications" також відзначив три кандидатури від опозиції: Петро Порошенко, Микола Катеринчук і Анатолій Гриценко.

"Варіант з Миколою Томенком розглядати серйозно не можна. В цілому, найкращим київським мером буде будь-який кандидат, крім кандидата від "Батьківщини", - вважає Березовець.

Щодо вартості кампанії, політологи називають різні суми, але частіше звучить цифра $ 10 млн у розрахунку на кожного кандидата.

"В цілому, кампанія буде не краща або гірша за інші, просто буде брудною і досить витратною для лідерів. Середня кампанія в Києві обходиться в рамках $ 10 млн. Але я не виключаю, що на цей раз суми будуть у два рази більше", - зазначив Тарас Березовець.

Повʼязані теми:

Наступна публікація