На території столичного заводу "Радикал" досі зберігаються небезпечні для життя хімічні відходи - активіст Актуально

Дата публікації
Перегляди
1408
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На території столичного заводу "Радикал" досі зберігаються небезпечні для життя хімічні відходи - активіст

Судді Київського апеляційного господарського суду відмовили в захисті конституційного права на безпечне для життя і здоров'я довкілля представнику "Української Служби Порятунку" Сергію Мельдеру, який самотужки відновив 46 метрів паркану промислової зони ВАТ "Радикал"

Протягом багатьох років залишається невирішеним питання очищення території київського особливо небезпечного підприємства-банкрута ВАТ "Радикал". На території заводу без контролю з боку відповідних органів Київради зберігаються токсичні ртутні шлами в безпосередній близькості від станції метро "Лісова", торгового центру "Даринок" і Лісового ринку. Бездіяльність столичної влади і відповідальних осіб можуть призвести до непоправних наслідків.

Небайдужі кияни самостійно намагаються впливати на ситуацію, проте не знаходять підтримки у органів місцевого самоврядування та держави.

На цей раз судді Київського апеляційного господарського суду відмовили в захисті конституційного права на безпечне для життя і здоров'я довкілля представнику "Української Служби Порятунку" Сергію Мельдеру, який самотужки відновив 46 метрів паркану промислової зони ВАТ "Радикал", що має відгороджувати Київ від цього об'єкту підвищеної небезпеки. Через недбалість керівництва заводу "Радикал", крізь ділянку, на якій огорожа була відсутня, ртуть  останніх півтора року потрапляла на територію міста.

Конфлікт стався тому, що арбітражні керуючі ВАТ "Радикал", що мешкають у Кривому Розі, тривалий час не виконують своїх передбачених законодавством обов'язків щодо захисту киян і навколишнього середовища міста Києва від впливу ртутного забруднення. Законом "Про відходи" передбачена наявність відповідного свідоцтва для поводження з небезпечними відходами у осіб, які відповідають за такі особливо небезпечні об'єкти, але у нинішніх керівників ВАТ "Радикал" його немає.

Київський департамент благоустрою і збереження міського природного середовища, який зараз очолює випускник Донецького національного університету, також не виконує своїх функцій з контролю за станом справ на київському небезпечному заводі "Радикал".

Безконтрольне розповсюдження токсичних відходів викликано порушенням правил призначення арбітражних керуючих на особливо небезпечний об'єкт, внаслідок чого стало можливим перебування на особливо небезпечному заводі "Радикал" керівників з повною відсутністю елементарних екологічних знань та навичок захисту громадян від наслідків надзвичайної ситуації.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1408
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація