На перевиборах в скандальному окрузі Києва чекають гучних скандалів та "битви за Сталінград"

На перевиборах в скандальному окрузі Києва чекають гучних скандалів та "битви за Сталінград"

По 223 округу піде безліч яскравих персонажів / Фото: ТСН.ua

ТСН.ua з'ясував, чи стане 223 округ київським Сталінградом.

Не одним визволенням Тимошенко живе нині український політикум, перевибори в 5 округах, які призначено на 15 грудня, уже майже тиждень розбурхують інформаційний простір.

Але вже зараз зрозуміло, що найцікавішим буде 223 округ. По-перше, він знаходиться в столиці. По-друге, ще пам'ятна битва умовно незалежного кандидата Віктора Пилипишина та аналітика ВО "Свобода" Юрія Левченка. Нагадаємо, свободівець тоді набрав 27,1%, а Пилипишин за даними ЦВК 27,5%. Зрештою, ЦВК прийняла рішення про неможливість встановити достовірні результати виборів.

І нарешті, по цьому округу піде безліч яскравих персонажів. Вже точно відомо, що це соратник Луценка Юрій Гримчак, харизматичний юрист Тетяна Монтян, скандальна екс-дружина Сергія Власенка Наталія Окунська. Поки на рівні планів висунення Василя Горбаля, Алли Шлапак та Івана Плачкова (судячи з усього, вони ще не прийняли рішення). Ймовірно, на цей округ вийде Олесь Бузина, який балотувався минулого разу.

Не дивно, що 223 округ вже охрестили київським Сталінградом. Втім, у "Свободі" вважають, що це буде не Сталінград, а округ фріків.

"Монтян, різні окунські,  гладчуки... Ми ж розуміємо, що все це не зовсім адекватні люди, які піаряться на різних речах, використовують нецензурну лексику або використовують проблеми в особистому житті для політичних скандалів і популяризації," - переконаний свободівець Ігор Мірошниченко.

"Там буде дуже велика конкуренція. Десь чоловік 30 піде, - припускає політтехнолог Тарас Березовець. - Людина, яка там переможе, може пройти з результатом 15-20%. Тому що голоси будуть розтягнуті просто фантастично".

Експерти вірять в шанси Левченка / Фото: ТСН.ua

"Думаю, буде дуже серйозна боротьба, буде мільйони скандалів. Кожен буде дудіти в свою дуду. Ми ж бачимо, що там неординарні люди збираються", - вторить йому політолог Ігор Жданов.

Але, мабуть, найбільш неординарна людина, яку пов'язують з 223 округом , - це, звичайно ж, Ренат Кузьмін. У деяких ЗМІ з'явилася інформація про можливу участь Кузьміна в перевиборах. Втім, експерти впевнені, що все це домисли і нісенітниця.

"Ренат Кузьмін людина досить недурна. Навіщо йому йти? Це абсолютно передбачуваний результат. Донецький прокурор, який посадив Тимошенко, може виграти вибори хіба що на Донбасі. Швидше, це буде кандидат-подразник. І це скоріше, буде підігравання пану Левченку. Не думаю, що Кузьмін хоче бути на "підтанцовці" у "Свободи"", - розмірковує  Тарас Березовець.

Прикметно, що попри весь цей виборчий калейдоскоп експерти вірять в шанси Левченка.

"У свободівського кандидата хороші шанси. Тому що вся ця історія занадто запам'яталася. Так би ніхто про нього і не дізнався, але через всі ці фальсифікації на користь Пилипишина населення добре запам'ятало, за кого проголосувало", - переконаний політичний аналітик Олександр Палій.

"Шанси Левченка, якби він йшов просто як Левченко, були б нульові. Але оскільки він там буде представляти об'єднану опозицію, то, дійсно, для його політичних опонентів це буде Сталінградом. Вибори в Києві в 2012 році продемонстрували наскільки  є сильною довіра до опозиційного бренду. Навіть незважаючи на проблеми з тушками, не думаю, що за минулий рік кардинально змінилася ситуація", - резюмує Ігор Жданов. 

Олена Яхно

Повʼязані теми:

Наступна публікація