На околиці Києва річка з нечистот спричиняє епідемії гепатиту у містян

На околиці Києва річка з нечистот спричиняє епідемії гепатиту у містян

На околиці Києва річка з нечистот спричиняє епідемії гепатиту у містян

Фото: ТСН.ua

Місцеві мешканці безрезультатно воюють з чиновниками.

На околиці Києва з'явилася річка з нечистот. Через несправну каналізацію смердюча вода тече просто вулицею і стікає в ліс, йдеться у ТСН.16:45.

За кілька років там уже утворилося болото. Повиздихали навіть жаби. У районі постійні спалахи гепатиту через неякісну питну воду. Каналізацію проклали 15 років тому, проте в експлуатацію не впровадили. Тому нічийна труба отруює життя місцевим жителям, які доведені до відчаю.

Місцевий активіст Анатолій Семенович проводить екскурсію приватним сектором мікрорайону біля вагоно-ремонтного заводу. Тут головне - не вступити, бо потім не відмиєшся.

"Коли люди користуються водою тут фонтан сантиметрів двадцять", - розповідає активіст.

Поруч каналізація, яка постійно забивається і тече просто вздовж вулиці. Сморід навіть узимку відчувається дуже добре.

"У мене в будинку маленька дитина - я вікно відкрити не можу, у мене просто смердить, а влітку не можна війти - дере в горлі від цього", - каже місцева мешканка.

Стоки забруднюють ґрунтові води і влітку інфекційні відділенні поповнюються пацієнтами – по кілька людей на тиждень отримували гепатит А.

Річка з нечистот на Київщині отруює життя місцевим жителям

Річка з нечистот на Київщині отруює життя місцевим жителям

Років 15 тому в приватному секторі користувалися вигрібними ямами, тепер всі вони забиті ґрунтовими водами. Центральною каналізацією теж не скористаєшся, бо прокладали нашвидкуруч.

У паперовій війні із чиновниками місцеві активісти програють. Водоканал каже, що труба не їхня, проте рахунки за користування виставляє регулярно. В адміністрації району скаржаться на дефіцит грошей і періодично відправляють комунальників на прочистку. Цього року, начебто вже знайшли 8 млн гривень і на днях оголосять тендер.

"Там буде мінятися труба і вводити об'єкт по-новому разом з водопониженням, яке повинно бути для того, щоб в ті труби не попадав пісок, щоб вона не замулювалась", - повідомив директор КП "Керуюча компанія з обслуговування житла Дніпровського району Києва" Сергій Прогонюк.

Нова труба для місцевих жителів буде безкоштовна, обіцяють комунальники. Роботи планують завершити у вересні. А тому майбутня літня спека стане ще одним випробуванням для місцевих мешканців.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Повʼязані теми:

Наступна публікація