Місцеві мешканці безрезультатно воюють з чиновниками.
На околиці Києва з'явилася річка з нечистот. Через несправну каналізацію смердюча вода тече просто вулицею і стікає в ліс, йдеться у ТСН.16:45.
За кілька років там уже утворилося болото. Повиздихали навіть жаби. У районі постійні спалахи гепатиту через неякісну питну воду. Каналізацію проклали 15 років тому, проте в експлуатацію не впровадили. Тому нічийна труба отруює життя місцевим жителям, які доведені до відчаю.
Місцевий активіст Анатолій Семенович проводить екскурсію приватним сектором мікрорайону біля вагоно-ремонтного заводу. Тут головне - не вступити, бо потім не відмиєшся.
"Коли люди користуються водою тут фонтан сантиметрів двадцять", - розповідає активіст.
Поруч каналізація, яка постійно забивається і тече просто вздовж вулиці. Сморід навіть узимку відчувається дуже добре.
"У мене в будинку маленька дитина - я вікно відкрити не можу, у мене просто смердить, а влітку не можна війти - дере в горлі від цього", - каже місцева мешканка.
Стоки забруднюють ґрунтові води і влітку інфекційні відділенні поповнюються пацієнтами – по кілька людей на тиждень отримували гепатит А.
Років 15 тому в приватному секторі користувалися вигрібними ямами, тепер всі вони забиті ґрунтовими водами. Центральною каналізацією теж не скористаєшся, бо прокладали нашвидкуруч.
У паперовій війні із чиновниками місцеві активісти програють. Водоканал каже, що труба не їхня, проте рахунки за користування виставляє регулярно. В адміністрації району скаржаться на дефіцит грошей і періодично відправляють комунальників на прочистку. Цього року, начебто вже знайшли 8 млн гривень і на днях оголосять тендер.
"Там буде мінятися труба і вводити об'єкт по-новому разом з водопониженням, яке повинно бути для того, щоб в ті труби не попадав пісок, щоб вона не замулювалась", - повідомив директор КП "Керуюча компанія з обслуговування житла Дніпровського району Києва" Сергій Прогонюк.
Нова труба для місцевих жителів буде безкоштовна, обіцяють комунальники. Роботи планують завершити у вересні. А тому майбутня літня спека стане ще одним випробуванням для місцевих мешканців.
Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко