На охорону першого гей-параду в Києві приженуть загони міліції, але противники "готові бити морди"

На охорону першого гей-параду в Києві приженуть загони міліції, але противники "готові бити морди"

Гей-парад таки пройде в Києві / Фото: Фото EPA/UPG

Прайд в українській столиці буде проходити за іншим маршрутом.

У суботу, 25 травня, ЛГБТ-активісти планують провести у Києві перший в Україні масштабний гей-прайд.

"Це велика подія, в рамках якої будуть фотовиставки, покази, дискусії та Марш рівності, запланований на 11:00 в суботу", - розповів "Сегодня" член оргкомітету "Київ Прайд 2013" Володимир Науменко.

За його словами, планується, що відстоювати свої права вийдуть 500 учасників прайду, в руках у них плакати з гаслами "Усі різні - усі рівні", "Рівні податки - рівні права", "ЛГБТ - за сім'ї та взаємопідтримку".

Дивіться ФОТО: Геї та лесбіянки в центрі Кишинева влаштували парад на кілька хвилин

"У КМДА попросили змінити дату у зв'язку з заходами в честь Дня Києва. Кажуть, що якщо ми цього не зробимо, вони заборонять нам проведення прайду в судовому порядку", - повідомив Науменко. За його словами, активісти готові коригувати місце проведення Маршу, але не дату: "Люди вже купили квитки на поїзди". Серед можливих місць проведення - площа Льва Толстого і бульвар Шевченка.

У КМДА кажуть, що перенесення дати - в інтересах учасників параду: "У цей день по всьому центру будуть заходи. Крім того, до нас надійшли вже понад п'яти заявок на проведення контракцій загальною чисельністю близько 30 тис. осіб", - повідомили в міськадміністрації.

При цьому в соцмережах функціонують близько десяти агресивно налаштованих груп. "У минулому році постаралися - і ніякий гей-парад не відбувся. Постараємося і цього. Звичайно, міліція буде охороняти, але якщо не під час, так і після прайду морди будемо бити", - говорить один з учасників руху проти гей-прайду Владислав Гайкін.

У міліції вже готові захищати прайд: "Правоохоронців буде достатньо, щоб не допустити нападів", - сказав начальник прес-служби ГУ МВС України в Києві Ігор Михалко.

Повʼязані теми:

Наступна публікація