На Майдані відбулося громадське святкування 40-річчя ув'язненого в РФ Олега Сенцова

На Майдані відбулося громадське святкування 40-річчя ув'язненого в РФ Олега Сенцова

Фото: Reuters

На Інститутській вивісили плакат, а в небо випустили повітряні кульки.

Одному з найвідоміших українських політв'язнів Олегу Сенцову виповнилося 40 років. Цей день він зустрів в ув'язненні в Якутії, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На київський Майдан Незалежності прийшли його друзі та просто небайдужі, щоби заочно привітати заґратованого патріота. На місточку над вулицею Інститутською вивісили плакат, а на площі збирали підписи під петицією до генпрокурора РФ із вимогою переглянути справу супроти Сенцова. Також люди читали уривки з його книги та передавали привітання кінорежисерові, котрого Росія звинуватила в тероризмі.

"Ти та людина, котра стала частинкою особистої свободи для кожного свідомого громадянина. Дякую тобі! Тримайся – тобі не потрібне, ти настільки міцний! Лише трошки почекай – ти будеш з нами, ти будеш на волі", - сказав уже звільнений раніше з російської тюрми політв'язень Геннадій Афанасьєв, який також прийшов на акцію підтримки Сенцова.

На Майдані в Києві влаштували свято в день народження Олега Сенцова

На Майдані в Києві влаштували свято в день народження Олега Сенцова

Сестра режисера Наталія Каплан розповіла, що Олег не скаржиться на утримання. Проблем зі здоров'ям не має. "Він не зламався. Це людина, в котрої бувають різні настрої, треба розуміти умови. Може, якась апатія була в якомусь дзвінку, але це не говорить про те, що людина зламана та готова піти на якісь речі, не властиві їй", - розповіла вона.

На завершення акції люди випустили з-за символічних ґрат повітряні кульки, а також роздали святкові тістечка з цифрою 40 на них. Усі враження та слова привітань сестра обіцяє передати особисто Олегу. Активісти найбільше сподіваються, що свій наступний день народження Сенцов уже святкуватиме на свободі.

Як уже повідомлялося, незаконно ув'язненого бранця Кремля привітали з днем народження українськи політики, зокрема президент України Петро Порошенко та глава уряду Володимир Гройсман. Президент подякував Сенцову за те, що він не зламався і залишився вірним своїм принципам.

Кореспондент ТСН Олена Мацюцька

Повʼязані теми:

Наступна публікація