На Майдані палає Будинок профспілок і з'являються нові барикади

На Майдані палає Будинок профспілок і з'являються нові барикади

На Майдані продовжується найспекотніша ніч

Міліція застосовує потужну вибухівку, котрою людям відриває руки.

Протестуючі звели імпровізовану барикаду по діагоналі від кута Будинку профспілок до Стели Незалежності і підпалили її. Укріплення зведене з покришок та інших горючих матеріалів.

Люди підносять деревину та інші речі, які можуть горіти. Через це "Беркут" загальмував свій наступ на Євромайдан.

Додатковим стримуючим фактором для правоохоронців є те, що дим іде в їхній бік.

Перший поверх Будинку профспілок з боку Європейської площі також у вогні. Скло лопнуло через температуру і полум'я розширюється всередині будівлі.

Протестуючі викидають з Будинку профспілок меблі, щоб збільшити барикаду.

Водночас активісти звели ще кілька додаткових барикад на суміжних із Майданом вулицях, зокрема, Костельній. Ці укріплення мають на меті захистити учасників акції від несподіваних атак правоохоронців з інших напрямків.

Разом із тим у соцмережах очевидці поширюють повідомлення про те, що спецпризначенці застосовують ультрафіолетову фарбу, котрою стріляють у людей на Майдані. В такий спосіб правоохоронці нібито позначають свої мішені, впевнені люди на площі.

Правоохоронці також застосовують газові та шумові гранати, а також пустили в хід водомети. Відбуваються спроби прорватися на Майдан.

Позиційна боротьба на лінії вогню активна і триває з перемінним успіхом. У сутичках чимало людей серйозно поранено. Так, одному з протестувальників відірвало руку вибуховим пристроєм, який прилетів із боку правоохоронців.

Самооборона Майдану продовжує вживати зусилля щодо утримання площі. Волонтери ж просять людей без належної захисної екіпіровки не підходити близько до епіцентру зіткнень.

Тим часом на вулиці Грушевського в Києві біля стадіону "Динамо" спецтехніка активно розбирає барикади. На вулиці працює близько 8 екскаваторів і близько десятка вантажних автомобілів, які розбирають і вивозять барикади, розчищаючи вулицю.

Раніше повідомлялося, що Парубію дісталося від силовиків під час штурму барикади.

Повʼязані теми:

Наступна публікація