На крісло мера столиці у претендентах немає жодного киянина

На крісло мера столиці у претендентах немає жодного киянина

Київські вибори відбудуться вже в травні / Фото: elektraua.livejournal.com

І це, на думку експертів, визначає стиль керівництва містом.

Експерти почали називати кандидатів на посаду мера киян - цікаво, що серед цих імен немає жодного уродженця столиці.

"Комсомольськая правда" в Украине" пише, що один з найпоширеніших передвиборних штампів кандидатів в мери будь-якого міста "Я народився і виріс в цьому краї (або місті)!" у Києві абсолютно не має актуальності. Історично склалося, що більшість керівників столиці або тих, що претендують на цей пост - люди, які приїхали сюди з інших регіонів. Хтось прибув на київський вокзал ще в радянські часи, хтось - під час незалежності:

"З Києва можна було б зробити Мекку туризму. Але у жодного столичного градоначальника не виявлявся патріотизм до Києва. Іногородні кандидати, зайнявши крісло мера, всі свої зусилля направляли на внутрішньодержавне перетягування фінансових канатів, а не на розвиток міста", - вважає експерт аналітичного центру "Політика" Володимир Цибулько.

Нинішні вибори, схоже, традицію не порушать. Щоб переконатися в цьому, достатньо ознайомитися з біографіями найбільш часто оголошуваних експертами кандидатів:

Це Галина Герега (53 роки, Глинець Львівської області, в Києві 35 років), Микола Томенко (48, Малі Канівці Черкаської області, 31 рік), Петро Порошенко (47, Болград Одеської області, 29), Віталій Кличко (41, Біловодське Киргизької СРСР, 28), Віталій Бондаренко (60, Охиньки Чернігівської області, 27), Олександра Кужель (59, Костянтинівка Донецькій області, 19), Олександр Попов (Кривий Ріг Дніпропетровської області, 6).

На думку експертів, походження визначає не тільки стиль керівництва містом, але і ставлення до рідних місць. Навряд чи б корінний киянин дозволив рубати парки, намивати озера, валити культурно-історичні об'єкти заради того, щоб побудувати новий бізнес-центр або готель.

"Зверніть увагу, кандидати в столичні мери не надають плану розвитку міста. Вони воліють говорити про якісьь глобальні речі: мова, боротьба з корупцією, євроінтеграція. І ніякої конкретики. Вони не орієнтуються в проблемах киян", - говорить директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

У той же час, за його словами, від киян можна чекати чого завгодно:

"Після минулих парламентських виборів складно прогнозувати, як і за кого проголосують жителі столиці", - резюмував Балу.

Наступна публікація