На київських кладовищах назріває колапс: людей ніде ховати

На київських кладовищах назріває колапс: людей ніде ховати

Києву потрібна земля для кладовищ / Фото: Обозреватель

Найближчі 15-20 років буде потрібно 220 гектарів землі для нових поховань.

На київських кладовищах закінчуються місця.

Вже через рік людей ніде буде ховати, повідомляється в даних міської адміністрації.

В даний час міська влада намагається знайти для поховань нові території, пише "Коммерсантъ-Украина".

Зокрема, ведуться переговори з обласною адміністрацією про виділення ділянки в 22 га (біля Південного кладовища) на території села Віта-Поштова. Місцева адміністрація, у свою чергу, виставила певні умови соціального характеру (наприклад, проведення водопроводу), які поки не виконані.

Раніше ритуальна служба намагалася домогтися виділення ділянки в 23 га на території заказника "Пуща-Водиця", але проект не отримав підтримки Київради.

Загалом, згідно з новим генпланом столиці, Києву найближчі 15-20 років буде потрібно 220 гектарів землі для нових поховань. В якості альтернативи планується реконструкція наявних кладовищ (з будівництвом колумбарних стінок) і введення заборони на поховання традиційним способом в міській межі.

Всього в Києві налічується 29 кладовищ. Однак більшість з них доступні для поховань тільки на вже зарезервованих місцях.

За першу половину 2013 року ритуальними службами столиці було проведено близько 10 тисяч поховань, у тому числі шляхом кремації.

В умовах браку місць на кладовищах, як зазначає видання, поширений нелегальний продаж ділянок. На Лісовому або Берковецькому кладовищах, зокрема, пропонують місця по 10-12 тисяч гривень.

Нагадаємо, храм Св. Апостолів Петра і Павла на Нивках пропонує унікальну можливість для померлих православних християн у вигляді недорогого місця на кладовищі під Києвом. За місце просять тисячу гривень.

Повʼязані теми:

Наступна публікація