Молоді хлопці, які називають свою організацію "Білий Молот", обіцяють поширити жорстоку розправу з беззаконням ледь не на кожне місто.
З битками та кулаками донедавна вони викривали в столиці підпільні казино, ігрові зали та наркоклуби. Їх вирізняє яскрава українська, маски, за якими ховають обличчя, і особливий почерк. Шлях сучасних "робінгудів" почався зі знищення підпільного залу ігрових автоматів у Боярці. Хлопці у масках залітають у приміщення, блокують охорону і нищать незаконні ігрові автомати.
Як з'ясувалося, агресивний громадський рух називається "Білий Молот". Його заснували хлопці зі Святошинського району міста Києва, й існує він вже понад рік, а вся хронологія акцій "народних карателів" знята на відео та опублікована у мережі. Тобто доступна кожному.
Під красивою назвою, звичайно, криється філософія: молот – це символ створення нової реальності, нового суспільства, а білий означає чистоту.
З поширенням відео, поширювалась й ідея. Подібні акції вже пройшли у Одесі, Миколаєві та Львові, здійснюють їх вже місцеві активісти.
Примітно також, що всі члени руху - забезпечені люди зі стабільною зарплатою та вищою освітою. Координатор організації Микола Єременко пояснює, що до таких заходів вони "вимушені вдаватись, тому що зрозуміли, що скаржитись в міліцію, прокуратуру – це марно".
Правоохоронці ж на такий випад зреагували досить стримано, мовляв, такі методи боротьби хоч і неприйнятні, але боротися з ними теж марно. Бо ті, хто постраждав через незаконну діяльність, не несуть заяв до правоохоронців, щоб їм ще раз не перепало на горіхи - вже від самої влади.
"У випадку виявлення подібної акції відкриваємо кримінальне провадження і потім проводимо розслідування, приходимо до цього власника, намагаємося з'ясувати, а він каже: ні, в мене все нормально. Ну все нормально, то й нормально", - каже речник міліції Київської області Микола Жукович.
Натомість "молотобійці" запевняють, навіть якщо і вдасться комусь проти них відкрити кримінальне провадження, боятися не будуть. А осередки планують відкрити в кожному регіоні, бо вкупі це вже справжня армія. Звістки про такі перспективи водночас і заспокоюють, і лякають.
Кореспондент ТСН Іван Гребенюк