На Дніпрі рибалки збудували свій Київ

На Дніпрі рибалки збудували свій Київ

У рибацькому Києві є майже сотня осель

Рибацька столиця з'являється на літо і зникає на зиму.

Саморобне містечко, зроблене рибалками із кам'яних насипів та пересувних осель, розляглося на березі Дніпра. Туди ще не ходять екскурсії, утім, архітектурним фантазіям і працелюбності столичних рибалок уже можна позаздрити, — йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Щоб побачити такий Київ, треба брати човна, уплав тут вигулюють туристів і перевозять киян за місто. Акваторія вільна для всіх, але на цій береговій вулиці господярями називають рибалок. На саморобних конструкціях засідають, мов на тронах. Тут це називають вимостка, а будують її з підручних матеріалів. Вимостка заходить у Дніпро на кілька метрів і тягнеться вздовж берега на кілометр. 

У 80-х тут клали газопровід і давнє рибацьке містечко знесли, але cпоруди зявилися знову. Тепер тут майже сотня пересувних осель. Вони дерев'яні і їх знімають на зиму, проте щовесни знову ставлять. Зимувати залишаються тільки бетонні помости, але і їх Дніпро не милує.

Тут усюди вільних вхід: і там, де господар, і там, де його немає. Іноді їхніми гостями стают бомжі, котрі крадуть і велосипеди, і вудочки.

У своєрідних "дачах", які збудували кілька рибалок, є і ворота, і двері, і столи. За тутешніми правилами саме в них є право першості: лежати в халабуді чи закидати вудку. Відстань між сусідами регламентується самими сусідами і довжиною вудки. Але живуть тут дружно: виловом і хваляться, і діляться.

Із рибалками київський газопровід перетворився на повноцінне поселення. Тим паче, що тимчасові конструкції біля водойм закон України не забороняє. Рибацький Київ — це улюблене місце для фотографів і поетів. Щоправда, митці приходять сюди на правах гостей, бо місця будуватися на березі вже нема.

Нагадаємо, що на Львівщині рибалка зловив піранью: диявольська рибина вібрувала і пищала, як мобільний

Кореспондент ТСН Тетяна Коваленко.

Рибалки збудували свій Київ

Рибалки збудували свій Київ

Повʼязані теми:

Наступна публікація