На барикадах мужні жінки руками розбирають бруківку та продовжують робити чай у лютий мороз

На барикадах мужні жінки руками розбирають бруківку та продовжують робити чай у лютий мороз

Жінки не бояться працювати поруч із беркутівцями

Іноді складається враження, що Майданом підпільно керують жінки. 

У час, коли лунають повідомлення про постріли, смерті й нові хвилі протистоянь, чарівна половина населення організувалася, створивши свій спецзагін на Майдані. Вони працюють удень і вночі, не покладаючи рук. На Майдан вийшли жінки різного віку та професій, - йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Жіноче обличчя Майдану дивує своєю різнобарвністю. З усіх областей, різних професій, віку та соціального статусу, незважаючи на буремні події, вони приїхали підтримати чоловіків, братів та синів по один та інший бік барикад.

Завзятих та сміливих українок не зупиняють ні мороз, ні виснажлива праця, ані постріли. Попри заклики лишатися вдома, прямо на барикадах, за кілька метрів од "Беркуту" половина всіх присутніх - це жінки. Вони відчайдушно вистукують ритм, роздають пахучі канапки і голими руками збирають бруківку. Деякі жінки не бояться підходити до передової барикади на Грушевського.

Іноді складається враження, що Майданом підпільно керують жінки. Крізь сльози через криваві події, але без жодного натяку на страх в очах, кожна з них надвідповідально ставиться до своїх функцій. Одні відповідають за те, щоб жоден із мітингувальників не замерз, а інші допомагають копати траншею для води, яка без упину стікає от уже 5 днів, аби вулиця не перетворилася на небезпечну ковзанку для активістів.

Майдан за 2 місяці перетворився на мале місто в серці країни з добре налагодженою інфраструктурою. Тут прибирають вулиці краще за комунальні служби, годують досхочу і надають справжню безкоштовну медичну допомогу. Іноді складається враження, що тут будується громадянське суспільство і роль українки в ньому стала ще вищою.

За час сутичок Будинок профспілок став справжнім жіночим палацом. Тут працюють лікарі, психологи, кухарі, адміністратори й офіціанти. Багато хто приходить після роботи, деякі взяли відпустку. Разом співають, разом моляться, усе злагоджено: одні фасують продукти, інші готують. Дисципліна, як в армії, хоча про неї тут намагаються не думати. Після розгону студентів їх було 300, після повідомлення про смерті та заклики лишитися вдома в безпеці, їх прийшло вдічі більше. Щогодини вже впродовж двох місяців на кухні жінки співають гімн. Вони пишаються, що за 2 місяці не було жодного отруєння.

Жінки не розходяться навіть вночі. Вони йдуть будувати барикади і розчищати сніг. Вони зараз не думають про свої жіночі справи, сімʼю чи карєру. Зараз тут рівні кандидат наук, бізнес-леді та домогосподарка. Цих жінок об'єднує бажання навести лад і облаштувати щось значно більше, ніж окремий дім.

Нагадаємо, що мітингувальники не збираються відступати з барикад

Кореспондент ТСН.Тиждень Юлія Панкова.

Жінки попри мороз продовжують працювати на барикадах

Жінки попри мороз продовжують працювати на барикадах

Повʼязані теми:

Наступна публікація