Мусульмани заповнили київську мечеть на свято Курбан-Байрам

Мусульмани заповнили київську мечеть на свято Курбан-Байрам

Фото: Reuters

Проповідник закликав молільників утримуватися від спокус екстремізму.

Майже 2 мільярди мусульман у світі відзначають Курбан-Байрам – одне з найбільших свят в ісламі. Цього дня забивають жертовного барана і діляться ним з бідними, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У Києві сотні вірян зібралися в центральній мечеті. За одним столом опинилися заробітчани з Таджикистану, узбецька діаспора, турки, араби і головний муфтій України. "Мусульмани не забувають, що є фронт і біженці, є окупація, тому молимося, щоби був мир і царювала справедливість", - запевнив він.

Мусульманська спільнота України відзначає Курбан Байрам

Мусульманська спільнота України відзначає Курбан Байрам

На урочисту молитву з'їхалися гості з посольств мусульманських країн. Але більшість молільників склали жителі України, зокрема кримські татари. Мусульманська спільнота в Україні нараховує близько 2 мільйонів осіб, тож головна мечеть столиці під час намазу була заповнена вщент. Вірних закликали до єдності, праці для добра суспільства та відкидання ідеологій екстремістів.

Подальше святкування включало в себе вільне спілкування, дитячі конкурси, концерт, частування бараниною. Тим часом майже півтора мільйона мусульман з усього світу розпочали хадж у Саудівській Аравії.

Кореспондент ТСН Олександр Шилко

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація