Муляжі бомб і автобуси від МВС: як хресний хід УПЦ МП входив у Київ

Муляжі бомб і автобуси від МВС: як хресний хід УПЦ МП входив у Київ

Фото: Фото Валерії Ковалінської/ТСН

Завершальний день дороги став найскладнішим для учасників процесії.

На шляху хресного ходу УПЦ МП правоохоронці виявили вибухівку та муляжі вибухових пристроїв. Фахівці вибухотехнічної лабораторії за допомогою робота знешкодили підозрілий предмет у лісосмузі на Житомирський трасі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Закладку виявила 7-річна німецька вівчарка. "Запах пластида, може, був. Якісь були речовини, які собака відчула. Якщо собака відчула, вона спочатку обнюхує, а потім робить укладку – лягає", - пояснив кінолог Влад Ільченко. "Знайдено декілька підозрілих предметів. Не тільки на автодорозі житомирській, а й на кільцевій дорозі, яка йде навколо Борисполя. Там було знайдено три муляжі. І побачили якийсь предмет, доволі таки небезпечний", - розповів прес-секретар поліції Київської області Микола Жукович.

Замінований шлях та візит голови Нацполіції: як хресний хід наближається до Києва

Замінований шлях та візит голови Нацполіції: як хресний хід наближається до Києва

Колону із заходу через це заблокували з самого ранку. "Нас попросили зупинитися, щоб можно було знешкодити ці вибухові речовини", - розповів один із священнослужителів. Люди молилися про те, щоби дійти-таки до Києва. "Значить, нас охороняють. Значить, є на це якісь причини, щоби не пропустити. Це ж не те, щоб заборона", - каже одна з учасниць хресного ходу. "Ми чекаємо. Я думаю, що ніяких предметів там нема. Просто провокація, ось і все", - вважає інша.

Пояснити ситуацію до вірян приїхала особисто голова Нацполіції. "Тривожна інформація надходить. Найголовніше, щоби люди, які вийшли на хід, моляться – почувалися в безпеці. Я не можу ризикувати. Це моя робота", - вмовляла Хатія Деканоідзе учасників хресного ходу здолати останній відтинок шляху на наданих правоохоронцями автобусах.

Кульмінацією хресного ходу має стати молебень на Володимирській гірці в Києві. З огляду на це в середу вранці столична влада частково обмежить рух автотранспорту на Європейській площі та п'яти центральних вулицях. Пильнуватимуть за порядком 3,5 тисячі поліцейських, 1,5 тисячі нацгвардійців та понад 500 працівників СБУ.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Повʼязані теми:

Наступна публікація