Міняти виконавчу владу в Києві сьогодні недоцільно - експерти

Міняти виконавчу владу в Києві сьогодні недоцільно - експерти

Експерти радять утриматися від перестановок в КМДА / Фото: Russia Today

Експерти побоюються, що радикальне оновлення керівництва КМДА може створити загрози інтересам Києва і киян.

Політологи вважають недоцільними на сьогодні радикальні кадрові перестановки в Київміськдержадміністрації.

Відповідаючи на питання, хто саме може бути призначений на посаду голови КМДА після відсторонення Олександра Попова, Кость Бондаренко зазначив, що "обговорювати це питання передчасно". "По-перше, Олександра Попова не відправлено у відставку, а всього лише відсторонено від посади на час проведення слідства. І чим закінчиться це слідство, сьогодні ніхто не скаже. Я не виключаю, що Попов повернеться на посаду", – зазначив Кость Бондаренко.

"По-друге, у будь-якому випадку, проводити кардинальні кадрові перестановки в столиці в такий складний період недоцільно. Такі перестановки не на часі. Будь-який новий перший керівник розпочне із формування власної команди. При цьому йому самому треба увійти в робочий процес, його людям також. Але зараз не та економічна і політична ситуація. Необхідна наступність, щоб мінімізувати загрози для економічної, господарської та інших сфер життя міста в умовах дефіциту бюджетних коштів, політичної нестабільності та проблем, що неминуче виникають в зимовий час. Крім того, радикальні кадрові ротації завжди супроводжуються боротьбою груп інтересів за посади у владі. У таких випадках українці кажуть, що "пани б'ються, а в мужиків чуби тріщать", – вважає політолог.

За словами Костя Бондаренка, "Анатолій Голубченко, який підхопив кермо влади Києвом, на сьогодні – оптимальна заміна Попову. Він у курсі всіх міських програм та проектів – які розпочато, які реалізовуються і заплановані. Голубченко в рівних відносинах з іншими заступниками голови КМДА, а також із різними фінансово-промисловими групами, що мають інтереси в Києві. Нарешті, він досить досвідчений, щоб впевнено керувати Києвом. Вважаю, що основний склад команди, яка сформувалася в останні три роки, повинен залишатися на своїх місцях. Як мінімум доти, поки не вирішиться доля Попова, а можливо, і після – якщо трапиться так, що Попов не повернеться у своє крісло", – зазначив Кость Бондаренко.

Наступна публікація