Міліціонери використовують дітей-інтернатівців, аби "розводити" підприємців на гроші

Дата публікації
Перегляди
4359
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Міліціонери використовують дітей-інтернатівців, аби "розводити" підприємців на гроші

Хлопець купив цигарки на замовлення міліціонерів / Фото: ТСН.ua

Хлопці кажуть, що правоохоронці не рідко їх використовують для власних потреб – і відмовитись вони не можуть.

Правоохоронці Вишгороду Київської області експлуатують дітей-інтернатівців, йдеться у сюжеті програми "Гроші".

Неповнолітньому вихованцю інтернату Анатолію доводиться бути живою приманкою на продавців.

Про це його "попросили" міліціонери. Схема проста – він має зайти до крамниці і купити цигарки. На вулиці на нього вже чекають міліціонери.

Потім правоохоронці заходять до крамниці і пояснюють продавщиці, що продавати цигарки неповнолітнім не можна.

"Я просто не маю права відмовлятись. Я ж міліціонерам не можу сказати, що ні", - пояснює Толік.

В інтернаті дітям начебто живеться добре, каже директор закладу. Але, схоже, місцева міліція має власні уявлення про права дітей.

На Київщині міліціонери використовують дітей з інтернату

На Київщині міліціонери використовують дітей з інтернату

Виявляється, дітей з інтернату міліція вже давно взяла в оборот. Коли щось треба, їх просто садять у авто і увозять. Він - не першій, хто виконує подібні накази міліції, твердить Толік.

Інтернатівців використовують задля тиску на місцевих підприємців, стверджує Ігор Москаленко. За словами місцевого депутата і підприємця, у Вишгородському районі досі тривають 90-ті роки. Однак замість бандитських угруповань підприємцям пропонують дах працівники міліції.

"До них заїжджають, скажімо, раз на квартал приблизно, і люди просто віддають гроші, щоб не було проблем. Таким чином. А проблеми виглядають як перевірки", - розповідає Москаленко.

Інтернатські діти у цій схемі - спосіб наїхати, каже Ігор Москаленко. Для цього обирають схожих на повнолітніх хлопців, як Анатолій, і штурмують господарів бізнесу.

"Тебе викликають до РОВД і кажуть: або вирішується питання за 2000 гривень, ти протокол можеш викупити і співпраця постійна. Або ти платиш, або ми тобі робимо проблеми", - зазначає він.

Журналісти "Грошей" пішли до районного відділу міліції Вишгороду, де працюють люди, які за словами хлопця з інтернату, використовували його. Зокрема, Михайло Гавріщук. Зустрітись з журналістами міліціонер часу не знайшов.

Натомість він зателефонував в інтернат і, за словами хлопця, наказав збрехати знімальній групі.

Під час розслідування журналісти отримали листа від прокуратури, в якому повідомлялося - криміналу в діяннях міліції не виявили.

Щоправда, через порушення прав дітей цих міліціонерів буде дисциплінарно покарано. Але навряд чи міліціонер зрозумів свою провину, адже наказав брехати журналістам.

Чому працівник кримінальної міліції у справах дітей вчить їх брехати? Незрозуміло. Але схоже, що українських дітей з інтернатів деякі міліціонери вважають безправними. І ладні використовувати їх як заманеться.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Дата публікації
Перегляди
4359
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація