Мешканці Воздвиженки почали безстрокову акцію протесту проти будівництва депутата від УДАРу Пресреліз

Мешканці Воздвиженки почали безстрокову акцію протесту проти будівництва депутата від УДАРу

Мешканці перекрили рух будівельного транспорту. / Фото: Українська правда

Активісти переконані, що забудовник вже порушив низку норм чинного законодавства.

30 вересня мешканці київського мікрорайону Воздвиженка перекрили рух будівельного транспорту по вулиці Кожум'яцькій, 20 та розпочали безстрокову акцію протесту проти будівництва державної компанії "Укрбуд".

Жителі називають будівництво незаконним, переконані, що воно руйнує обличчя стародавнього Києва і може призвести до повторення Куренівської повені 1961 року, повідомдяє "Українська правда. Київ".

Компанія "Укрбуд" має намір звести 32 житлових будинки в урочищі Гончари-Кожум'яки. Однак, за словами активістів, архітектурне рішення коригування другої черги забудови урочища, схвалене на засіданні архітектурно-містобудівної ради у квітні 2010 року, досі не має позитивного висновку "Київдержекспертизи". Також проект не має погодження в Управлінні охорони культурної спадщини та Міністерстві культури і туризму України.

Активісти кажуть, що забудовник вже порушив низку норм чинного законодавства: зокрема, перевищив допустиму висотність у цьому історичному районі – будується 8 поверхів замість дозволених 5.

До того ж, за їх словами, забудовник незаконно вирубує дерева, що може призвести до екологічної катастрофи у заповіднику "Стародавній Київ"; веде будівництво після 23:00, не прибирає вулиці після проїзду будівельної техніки.

Жителі Воздвиженки кажуть, що бояться за свої життя та вимагають від забудовника демонтувати вже збудовані 7-й та 8-й поверхи і не будувати нові.

Як відомо, президентом корпорації "Укрбуд" є депутат Київради від "УДАРу" Максим Микитась. Ця компанія веде ще одне скандальне будівництво – на Микільській Слобідці у Києві.

Повʼязані теми:

Наступна публікація