Мешканці садиби Мурашка вважають, що пам'ятку архітектури навмисно підпалили

Мешканці садиби Мурашка вважають, що пам'ятку архітектури навмисно підпалили

Пожежу гасили дві години 10 машин спецтехніки.

В ДержНС заявляють, що займання сталося через безпритульних.  

Вчора уночі у столиці горіла пам'ятка архітектури – садиба Мурашка, що неподалік Хрещатика. Вогонь спалахнув на останньому поверсі, а далі перекинувся на дах. Пожежу гасили 10 машин спецтехніки. Перекриття в будинку дерев'яне, тому вогонь приборкували цілих дві години, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Варто зазначити, що будівля вже давно в аварійному стані, там мешкають лише кілька родин і часто - безхатченки. Пожежа спалахнула там, де ніхто не проживав, тому минулося без потерпілих.

Деякі пожильці припускають, що це був підпал, бо війна за садибу, де колись мешкав відомий художник, триває вже 5-років.

У 2008-му будинок незаконно передали у приватну власність. Минулого року прокуратура через суд повернула його громаді Києва. Однак, до цього часу за реконструкцію садиби ніхто не взявся.

"Займання сталося через людей, які там жили, це - безпритульні. Увесь 4 поверх був засипаний сміття, мотлохом, який вони туди стягували", - повідомила речниця Державної служби України з надзвичайних ситуацій Євгенія Буряк.

"Є певні обставини, які стверджують, що тут щось ненормально. Часто відбуваються пожежі саме в тих місцях, де є якісь конфлікти інтересів. Я вважаю, що цього хотіли ці люди, які зацікавлені були з самого початку зруйнувати цей будинок", - заявив мешканець садиби Мурашка Олександр Глухов.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Києві садиба Мурашка руйнується на очах у містян і від пам'ятника архітектури скоро нічого не залишиться.

У центрі Києва горіла пам'ятка архітектури – садиба Мурашка

У центрі Києва горіла пам'ятка архітектури – садиба Мурашка

Повʼязані теми:

Наступна публікація