Чекати, поки дім завалиться і на його місті можна буде звести щось нове, стане ризиковано.
У Києві близько сотні аварійних будинків, які можуть повторити долю обваленої будівлі на вулиці Богдана Хмельницького. Жертвами пам'яток архітектури ризикують стати десятки людей, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Напівзруйновані фасади розташовані поруч з офісами, дорогами, парковками, дитячими майданчиками. Власники аварійного житлового фонду не поспішають вкладати гроші у реконструкцію.
Максимальний передбачений штраф за таку недбалість – 1700 гривень. Та і господаря треба ще пошукати. Старовинні будинки по кілька разів перепродаються в очікуванні обвалу, щоб згодом на цьому місті звести торговий чи розважальний центр.
"Якщо ми бачимо повне ігнорування вимог законодавства,небезпеку життєдіяльності киян – з тим, щоб власників будівель поставити на місце, будемо повертати будинки до державної власності. Це питання суду", - попередив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Однак і повернення в комунальну власність – не гарантія нового життя. Яскравий приклад – садиба художника Мурашка за 200 метрів від Майдану Незалежності. Її передавали приватникам, а потім відсуджували назад. Проте кількість дірок у фасаді лише збільшилася.
Як уже повідомлялося наприкінці лютого, через обвал будинку в Києві перевірять усі аварійні споруди міста.
Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко