Медики-волонтери переконують, що їхні колеги-бюджетники здають поранених активістів правоохоронцям

Медики-волонтери переконують, що їхні колеги-бюджетники здають поранених активістів правоохоронцям

Серед медиків існує припущення, що телефон 103 і 102 - паралельні

Із пораненими мітингувальниками час від часу у лікарнях кояться дивні речі. 

Людей привозять "швидкі" на лікування та для надання медичної допомоги, а натомість потерпілі опиняються у кайданках і за ґратами. Лікарі запевняють, що активістів не віддають, проте у Майдану інша точка зору на обставини, - йдеться в сюжеті новин 2+2.

Наприклад, серед ночі біля лікарні "швидкої" є юрба правоохоронців, а поряд з відділенням травматології - кілька автозаків.

Про те, що травмовані звертаються до держлікарень у тільки крайньому разі напередодні розповіли медики-волонтери. За їхньою інформацією, колеги у білих халатах з бюджетними зарплатами, попри клятву Гіпократа, "зливають" дані про активістів правоохоронцям.

Неофіційно у "швидкій" підтвердили, що мають вказівки згори: першу допомогу надавати, але прізвища активістів не заносити до офіційної бази, а натомість терміново "стукати" у міліцію. Начальник Деснянського райвідділка міліції фактично підтвердив, що ті, хто при погонах, з тими, хто у білих халатах, нині працюють у звʼязці.

Журналісти поспілкувалися зі чоловіком, який працює у столичній "швидкій". За його словами, офіційно керівники бригад настанов не отримували, але, найпевніше, на адміністративному рівні вони є. Медик стверджує: без потреби у госпіталізації потерпілих до лікарні не доправляють, але нерідко важко хворі, які потребують перебування в медзакладі, потім зникають.

Серед медиків існує припущення, що телефон 103 і 102 - паралельні.

Медики-волонтери розповіли про "злив" потерпілих правоохоронцям

Медики-волонтери розповіли про "злив" потерпілих правоохоронцям
 

Цей лікар радить не вірити офіційний статистиці про кількість поранених, бо їх - у рази більше. А от дедалі більше пацієнтів Майдану везуть лікувати навіть за сотні кілометрів.

Нагадаємо, що у Києві у лікарнях родичі шукають активістів, а розповіді про тортури шокують колишніх міліціонерів

Кореспонденти 2+2 Ольга Максимова, Олесандр Моторний, Євгеній Агарков.

Повʼязані теми:

Наступна публікація