Медикам у Михайлівському не вистачало анестезії: поранений терпів біль, дивлячись на фото дитини

Медикам у Михайлівському не вистачало анестезії: поранений терпів біль, дивлячись на фото дитини

У медиків-волонтерів у Михайлівському не вистачало знеболювальних / Фото: Reuters

Чоловік попросив відшукати на телефоні фото його дитини, аби воно допомогло йому стерпіти біль під час операції.

Михайлівський собор перетворився на імпровізований шпиталь, йдеться у сюжеті ТСН.

Близько четвертої ранку вже вдруге у критичний момент Михайлівський собор відкрив свої двері для мітингувальників. У головному храмі та трапезній влаштували польовий шпиталь.

Туди несли тяжкопоранених - контужених, майже при смерті, без кінцівок. На ранок у медслужбі Євромайдану назвали точну кількість жертв та постраждалих.

"20 загиблих, більше п'ятисот поранених. В Михайлівському соборі ми тільки надаємо допомогу і відвозимо у лікарню", - розповів координатор медслужби Євромайдану Олег Мусій.

Ключове слово - відвозимо. Поранених до лікарень доправляли автомайданівці та просто небайдужі. А от "швидкі", яких викликали до собору, не приїжджали.

Цікаво, що сьогодні зранку біля Михайлівського собору були тільки "швидкі" зі львівськими номерами.

Михайлівський собор перетворили на шпиталь

Михайлівський собор перетворили на шпиталь

Волонтер Оксана рятувала життя чоловікові, у якого під ногами розірвалася граната. Каже, запам'ятає цей випадок на усе життя.

"Його дуже трясло, у нас зовсім не було анестезії. Тому його тримали, щоб якимось чином схопити ту артерію, яка десь там згубилася. І він просив фотографію своєї дитини. Просто на телефоні знайти фотографію дитини. Він на неї дивився і таким чином це йому заміняло анестезію", - розповіла волонтер Оксана Пономарьова.

Власне, сьогодні з території собору вивозили тіла вже мертвих мітингувальників. Чотири трупи лежали на газоні з вогнепальними ранами та понівеченими кінцівками.

Нагадаємо, Михайлівський собор вже вдруге відкриває свої двері для мітингувальників, які потребують допомоги. Вперше це сталося у ніч проти 1 грудня, коли силовики розігнали на Майдані студентів.

Кореспондент ТСН Сергій Гальченко

Повʼязані теми:

Наступна публікація