Мазурчак: ніхто не впорався б з такою стихією краще, ніж це зробили в Києві

Дата публікації
Перегляди
1196
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Мазурчак: ніхто не впорався б з такою стихією краще, ніж це зробили в Києві

Мазурчак говорить, що впорався з негодою / Фото: УНІАН

Екс-перший заступник голови КМДА не вважає, що у відставку також повинен подати голова КМДА Олександр Попов.

В жодному місті світу не впоралися б з такою сніговою стихією, яка накрила Київ, краще, ніж це зробили в Києві. Таку думку висловив журналістам екс-перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак. "Повірте, у мене великий досвід роботи в сфері житлово-комунального господарства. Я абсолютно впевнено можу стверджувати: з таким рівнем сніжної стихії при наявних ресурсів не впоралися б в жодному місті світу краще, ніж впоралися в Києві. Комунальні служби працювали без сну і відпочинку", - сказав Олександр Мазурчак, кажучи про роботи з ліквідації наслідків стихії.

У той же час, на його думку, якщо при ліквідації наслідків місто відпрацювало на межі сил, то в питанні запобігання колапсу міська влада недопрацювала. "Питання попередження надзвичайних ситуацій входить до компетенції комісії, яку я очолюю. Те, що ми не прийняли рішення, які повинні були прийняти, або прийняли їх пізно - моя вина. Може бути, навіть не моя, але виключно вина комісії, яку я очолюю і за роботу якої несу відповідальність перед керівником Києва. І це одна з причин, через яку я подав у відставку", - сказав Олександр Мазурчак.

Відповідаючи на питання журналістів, чи не вважає він, що у відставку також повинен подати голова КМДА Олександр Попов, Мазурчак відповів: "Ні, вважаю, що не повинен. І більше того, Київ має сьогодні самого підготовленого керівника міста. І на сьогодні з тих політиків, які висловили намір балотуватися в мери або про яких говорять, як про майбутніх кандидатів, я не бачу жодного, хто може стати нарівні з головою КМДА за рівнем підготовки", - сказав Олександр Мазурчак, додавши, що він сам пропрацював багато років мером (Кам'янець-Подільська. - Ред.) і тому з упевненістю може давати таку оцінку чинному голові КМДА.

"Я ще раз акцентую: голова КМДА не є керівником комісії з надзвичайних ситуацій. Саме на цю комісію покладено робота з попередження подібних ситуацій. І вся провина за це лежить на комісії і персонально на мені, як її голові", - сказав Олександр Мазурчак.

Під час свого виступу на Колегії Мазурчак назвав головні прорахунки Комісії. За його словами, до середини п'ятниці залишалася упевненість, що кількість опадів не перевищать прогнозовану синоптиками 20 мм. Однак потім стало зрозуміло, що ці прогнози помилкові і кількість опадів набагато перевищує прогнозовану. Комісія ухвалила рішення закрити місто для в'їзду великогабаритного транспорту, проте було пізно: фури були вже у місті і стали основною причиною заторів. "Ми були зобов'язані ще вранці перекрити місто для вантажівок, але не ухвалили такого рішення, і це перша помилка. Друга помилка - ми не продовжили роботу метрополітену", - сказав Олександр Мазурчак, звітуючи перед головою КМДА про роботу Комісії в перші години сніжної стихії.

Нагадаємо, що перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак, який очолював Комісію з надзвичайних ситуацій, подав у відставку, і голова КМДА Олександр Попов цю відставку прийняв.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1196
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація