Майже чотири гектари колишнього заводу "Радикал" отруює повітря столиці

Дата публікації
Перегляди
1557
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Майже чотири гектари колишнього заводу "Радикал" отруює повітря столиці

Загалом у Києві  15  подібних екологічнонебезпечних місць

Ртутний Чорнобиль у столиці. Майже чотири гектари колишнього заводу "Радикал" досі становлять небезпеку. На хімічному гіганті виробляли хлор, каустичну соду, бертолетову сіль, сірчану та соляну кислоти для оборонної промисловості, йдеться в ТСН.19.30.

Будували "Радикал" за містом, але виробництво поступово опинилося всередині Києва. Після його банкрутства, небезпечні хімічні відходи утилізували лише частково, решта опинилися просто неба.

На будівлі у центрі столиці оголошення про оренду приміщень, а навпроти схема, як знайти розміщені тут офіси. А одразу за парканом залишки найнебезпечнішого виробництва України - заводу Радикал.

Іржаві бочки з пестицидами, в повітрі запах хлору, який виїдає очі. На Радикалі досі двісті тонн органіки і двісті тисяч тонн ртутовмісних відходів в очікуванні утилізації.

Анатолій Баган показує на карті епіцентр забрудення. Це майже чотири гектари землі. Решту колишнього виробництва вже очищено. Але два останні роки утилізація безпечних відходів не проводилася.

"Місто просто не взмозі такими коштами оперувати і це питання загально національного значекння, правда?", - каже чоловік.

Державних субвенцій для локалізації екологічного лиха в Києві не виділяли протягом 10 років, а на скромне міське фінансування жодна компанія не спокусилася. Через брак одного учасника не відбулися вже два тендери.

Могильник для захоронення ртутовмісних відходів на окупованій території. Українські науковці нині тестують методі гравітаційної сепарації. У разі успішного випробування, можна буде застосовувати тут. Але поки що єдиний вихід- вивезення відходів за кордон, на яке грошей немає.

Тим часом екстремали на Радикалі смажать шашлики – про це свідчит саморобний мангал із цегли, пляшки з-під алкоголю, коробки з-під феєрверків. Ртуть, як було раніше, вже не тече по конструкціях, вона пішла в ґрунт і підземні води, але від того випари ртуті та хлору не стали менш небезпечними.

Люди, які працюють навкОло, нічого надзвичайного тут не бачать і не відчувають.

У Києві досі не ліквідували "ртутний чорнобиль"

У Києві досі не ліквідували "ртутний чорнобиль"

У санепідемстанції запевняють, що там не може бути офісів. Але навіть чиновники нічому вже не дивуються.

До таблиці Менделєєва просто неба - вхід вільний - жодної охорони, яка стояла, поки тут були металеві конструкції на продаж. Загалом у Києві 15 подібних екологічнонебезпечних місць. На частині з них уже живуть люди.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1557
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація